Головна | Статті | Якими бувають брекети? Види та особливості

Якими бувають брекети? Види та особливості

всі статті
mock-img

Цей день настав: ви вирішили встановити брекети!
Вітаємо, адже це — перший крок до посмішки вашої мрії. Залишилося лише обрати брекет-систему. Про те, якими бувають брекети, чим вони відрізняються між собою, та як обрати найкращі, розкажуть стоматологи клініки DentaDerm.

Що таке брекети та як вони працюють

Брекет-система — це незнімна конструкція, яка фіксується на зубах та сприяє їх поступовому переміщенню у правильне положення. Саме за допомогою брекетів можна виправити складні аномалії прикусу, повернути вашій посмішці справжню красу.

Перевага брекетів — можливість лікування у будь-якому віці. Ортодонтична конструкція ефективна як для дітей, так і для дорослих.

Брекет-системи відрізняються за:

 • матеріалом, з якого виготовлені;
 • способом фіксації;
 • функціями.

Поговоримо детальніше про кожен тип.

Види брекетів за матеріалом

За матеріалом виготовлення, є такі види брекетів:

 • керамічні;
 • металеві.
 • сапфірові.

Металеві брекети

Бюджетні та популярні. Чудовий вибір для пацієнтів, які бажають вирівняти прикус за доступною ціною.

А також, металеві брекети в Києві:

 • ефективні та надійні;
 • мають невеликий розмір;
 • дуже стійкі до пошкоджень.

Керамічні брекети

Саме цей тип обирають люди, які бажають, щоб система була максимально непомітною. Міцний каркас, стійкість до харчових барвників, естетичний зовнішній вигляд — керамічні брекети в Києві мають безліч переваг. Проте лікування ними може бути дещо тривалішим через делікатний вплив на зуби.

Чим ще нам подобаються брекети з кераміки:

 • Можуть відповідати кольору зубів. Саме тому, не привертають зайвої уваги: ідеальні для публічних людей.
 • Дешевші сапфірових, але не поступаються їм за естетикою та функціональністю.

Сапфірові брекети

Без зайвих слів: естетичні, ефективні, стійкі до фарбників. Підходять для курців та кавоманів — взагалі не міняють колір під впливом улюблених напоїв, тютюну, червоних ягід та інших продуктів. А ще — вони делікатні до емалі зубів, абсолютно не травмують її.
Виготовляються такі системи з монокристалічного сапфіру. Саме тому, сапфірові брекети в Києві дуже міцні.

Способи фіксації брекетів

За типом фіксації, брекети бувають:

 • зовнішні;
 • внутрішні.

Зовнішні (вестибулярні) брекети — класичний варіант системи, який фіксується з фронтального боку зубів.

Внутрішні, або ж лінгвальні брекети, фіксуються з внутрішнього боку зубів. Вони непомітні, коли ви розмовляєте і посміхаєтеся. Але це — єдина перевага конструкцій.
У більшості випадків, стоматологи не рекомендують внутрішні брекети. Адже вони значно менш ефективні, ніж зовнішні. А ще — заважають нормально їсти та розмовляти, викликають багато труднощів з гігієною ротової порожнини.

Види брекетів за функціями

Розрізняють лігатурні та безлігатурні брекети.

Лігатурні системи утримують дугу за допомогою металевих або еластичних лігатур. Безлігатурні (самолігуючі) — утримують дугу за допомогою спеціального замка.

Лігатурні брекети є класичним варіантом, який зустрічається найбільш часто. Під терміном “лігатура” варто розуміти спеціальні круглі резинки, які фіксують дугу. Носіння лігатурних брекетів передбачає доволі часті візити до дантиста: 1 раз на 1-1,5 місяці систему необхідно регулювати.

Самолігуючі брекети зручніші тим, що звикання до них проходить значно швидше. Системи мають додатковий елемент, який сприяє швидшому переміщенню зубів у правильне положення. Самолігуючі брекети в Києві не потребують додаткового регулювання, тому ви позбавляєтеся необхідності регулярно відвідувати лікаря.

Недолік самолігуючих брекет-систем — висока ціна. Проте переваг у таких конструкцій — значно більше. Це:

 • Помітний результат лікування вже через 2-3 місяці.
 • Більш короткий період корекції (у середньому, на 25%).
 • Зручність під час носіння та швидке звикання.
 • Підходять пацієнтам з маленькими зубами.
 • Простіші в догляді, ніж лігатурні брекети.

Брекети з кольоровими резинками: що це таке?

Найефективніше — виправляти прикус в дитячому віці, коли зуби рухливіші та легко піддаються змінам. Проте часто діти (а особливо підлітки!) категорично налаштовані щодо брекетів. Саме через естетичну складову питання.

Кольорові лігатури для брекетів — чудова альтернатива звичайним. Зовнішній вигляд системи не викликатиме у дитини комплексів, та навіть навпаки: стане особливою “родзинкою” зовнішнього вигляду.

Встановлення брекетів з кольоровими резинками для дорослих — теж можливе. Звертайтеся до наших дантистів, вони вас з радістю проконсультують.

Які брекети найкращі?

Тут немає однозначної відповіді. Обрати тип брекет-системи вам допоможе ортодонт DentaDerm. Адже перед встановленням брекетів ми завжди проводимо ретельну діагностику, враховуємо всі “за” та “проти”, шукаємо найкраще рішення для виправлення прикусу.

І, звичайно ж, беремо до уваги ваші бажання. Для деяких пацієнтів принципова доступна ціна брекетів, для інших — непомітність системи на зубах. Це індивідуально.

Питання та відповіді про брекети

У якому віці краще встановлювати брекети?

Оптимальний вік для корекції прикусу — це 11-13 років, коли у дитини вже сформувалися постійні зуби. Проте встановлення брекетів у дорослому віці — не лише можливе, а й ефективне. Тому якщо ви вирішили повернути своїй посмішці естетику у 20, 30, 40 років — звертайтеся на консультацію.

Чому варто встановити брекети?

Естетика посмішки — не єдина, хоча й важлива причина. Виправляти прикус варто, оскільки проблеми з ним провокують перенапруження щелепних суглобів, нерівномірне розподілення жувального навантаження. Та у перспективі — проблеми зі шлунково-кишковим трактом через неякісне пережовування їжі.

Неправильний прикус також негативно впливає на стан зубів: підвищує ризик розвитку карієсу та захворювань ясен.

Чи можна встановлювати брекети вагітним?

Стоматологи нашої клініки рекомендують відкласти встановлення брекетів на майбутнє: після пологів та завершення лактації. Оскільки зуби майбутньої матері стають більш крихкими (знижується рівень кальцію), а також через неможливість проведення певних видів лікування. Зокрема видалення зубів мудрості перед встановленням брекетів.

Як правильно вибрати брекет-систему?

Звертайтеся на консультацію в клініку DentaDerm. Наші фахівці детально розкажуть вам про кожен з видів брекетів, та допоможуть обрати оптимальний варіант для виправлення прикусу.

Як довго носити брекети?

Це індивідуально, і залежить від початкового стану зубів. У середньому, лікування триває протягом 1,5-2 років.

Залишилися питання про брекети, бажаєте проконсультуватися телефоном або записатися на візит? Телефонуйте, наші фахівці із задоволенням вам допоможуть.

З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.

advantage

Записатись на прийом

  Ім’я
  Телефон
  Email
  Оберіть місто
  Погоджуюсь
  Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності