Відновити пошкоджену або втрачену емаль допомагає нарощування зубів. Це — комплекс методик та процедур, які покращують зовнішній вигляд посмішки та повернути функціональність зубам. Про те, як виконується нарощення зуба, які матеріали для цього використовуються й на який результат чекати, розкажуть лікарі-стоматологи клініки DentaDerm.
Особливості процедури нарощування зуба
Нарощування зубів — це не одна конкретна процедура. Під цим терміном варто розуміти відновлення зубного ряду з використанням різних матеріалів, технік та методик. Нарощування може виконуватися за допомогою композитних матеріалів, штучних конструкцій (коронок, вінірів) тощо. Метод реставрації стоматолог обирає індивідуально, з огляду на конкретну клінічну картину.
Основна перевага нарощування — це можливість відновлення функціональності та естетики зуба швидко, без суттєвої втрати здорових тканин.
Переваги нарощування зубів
Така процедура гарантує:
- Естетичний та натуральний результат — ваша посмішка виглядатиме дуже гарно. Відрізнити нарощений за допомогою сучасних матеріалів зуб неможливо від натурального.
- Вибір ефективних рішень залежно від особливостей клінічної картини.
- Відновлення анатомічної форми зуба з мінімальною травматичністю здорових тканин.
- Сусідні зуби не травмуються.
- Естетичне та якісне нарощування передніх зубів.
- Повна функціональність нарощених одиниць.
Залежно від обраного методу нарощування, результат може бути дуже довговічним — понад (штучний матеріал, який зазвичай використовує нарощування, не фарбується, демонструє високу стійкість до механічних впливів).
Показання до нарощування зубів
Реставрація виконується у наступних випадках:
- Руйнування зуба карієсом на 25% та більше.
- Сколи та тріщини на емалі, дентині.
- Сильне руйнування зуба при здоровому корені.
- Травми зубів.
- Незначні порушення прикусу, які впливають на естетику посмішки.
- Міжзубні щілини — треми, діастеми.
- Темні плями на зубах, які не піддаються відбіленню.
- Стоншення та чутливість зубної емалі.
Обрати метод нарощування зуба може лише лікар.
Діагностика перед нарощуванням зубів
Для вибору оптимального методу відновлення лікар-стоматолог ретельно оглядає ротову порожнину. Проводиться рентгенологічне дослідження, за необхідністю — КТ зубів, знімаються зліпки щелепи.
Перед нарощуванням обов’язково виконують професійну гігієну ротової порожнини, щоб видалити наліт та камінь.
Як нарощують зуб: основні методи
Найпоширенішими методами художньої реставрації зубів є вініри, коронки, пломбування, нарощування зуба, відновлення композитними матеріалами. Поговоримо про кожний метод більш детально.
Пломбування
Пломба — це ефективний спосіб реставрації зубів, який використовується за незначного руйнування коронкової частини. Саме пломбування дозволяє максимально зберегти здорові тканини, не потребує видалення зубного нерва для встановлення.
Анатомічна форма зуба відтворюється вручну, що дозволяє досягнути максимального результату. Проте варто пам’ятати, що ефективність пломбування зубів багато у чому залежить від кваліфікації лікаря.
Нарощування зуба на штифт
Проводиться, якщо руйнування значне та потрібна опора для встановлення пломби. Як виконується штифтування:
- Знеболення (місцева анестезія).
- Депульпація — видалення зубного нерва.
- Встановлення штифта в щелепу та заповнення порожнини навколо нього.
- Зняття зліпка зуба для виготовлення протеза (коронки).
- Встановлення тимчасової коронки.
Коли протез буде готовий, проводиться постійне протезування.
Встановлення вінірів
Вініри — це тонкі керамічні пластинки, які кріпляться до фронтальної сторони зуба. За допомогою вінірів виконують нарощування передніх зубів, щоб досягнути естетичного результату. Вініри виготовляються індивідуально, за зліпком щелепи.
Переваги реставрації посмішки вінірами:
- ефективне маскування будь-яких недоліків емалі — сколів, тріщин, темних плям;
- естетичний, натуральний вигляд для досконалої посмішки;
- необхідність лише мінімального препарування емалі.
Термін служби вінірів складає до 15-20 років, та навіть більше.
Коронки
Реставрація, яка використовується у випадку, якщо коронкова частина зуба зруйнована на 50% та більше. Коронку надягають на зуб: вона виготовляється за індивідуальним зліпком, тому ідеально пасує. Така конструкція на 100% відновлює естетику та функціональність зуба, є міцною, надійною.
Коронки на зуби виготовляють з кераміки, металокераміки. Дуже рідко — з металу (це застарілий метод, який майже не використовується).
Нарощування зубів за допомогою композитного матеріалу
Композитні матеріали використовують для прямої реставрації зубів за один візит до стоматолога. Вам не доведеться чекати, поки в зуботехнічній лабораторії буде виготовлена ортопедична конструкція.
Переваги композитного нарощування зуба:
- швидкість та безболісність процедури;
- підходить для реставрації жувальних та передніх зубів;
- можливість точність відновити форму зуба;
- мінімальний список протипоказів;
- доступна ціна.
Нарощування за допомогою композиту гарантує тривалий результат та естетичність вашої посмішки.
Нарощування зубів фотополімером
Сучасна стоматологія найбільш часто застосовує фотополімерну реставрацію. Вона коштує дорожче у порівнянні з композитною, але гарантує більш якісний результат.
Матеріал для реставрації наноситься пошарово, дозволяючи стоматологу відновити форму зуба. Тривалість процедури — до 60 хвилин. Як і у випадку з композитною реставрацією, чекати на виготовлення ортопедичної конструкції не потрібно. Оскільки реставрація — пряма, вона виконується безпосередньо в кріслі стоматолога.
Скільки коштує наростити зуб?
Вартість нарощування зубів залежить від обраної методики, матеріалу та лікування зуба, яке необхідно провести попередньо. Зверніться до менеджерів нашої клініки, й ми порахуємо вартість індивідуально саме для вас.
Догляд за ротовою порожниною після нарощування зубів
Після нарощування важливо правильно доглядати за ротовою порожниною. Це допоможе підтримати здоров’я ротової порожнини та продовжити термін служби реставрації. Важливими є:
- Ретельна гігієна. Після нарощування зубів дотримуйтесь ретельної гігієни порожнини рота. Чистьте зуби двічі на день, використовуючи м’яку зубну щітку та зубну пасту з фтором. Не забувайте очищати простір між зубами за допомогою зубної нитки або йоршиків.
- Ставтеся до зубів дбайливо. Уникайте надмірного тиску або сильного натискання на нарощені зуби під час чищення. Будьте обережні, щоб не пошкодити їх.
- Використання антисептичних розчинів. Застосовуйте антисептичні розчини, призначені вашим стоматологом, для зняття запалення та запобігання інфекційних ускладнень одразу після процедури..
- Регулярні візити до стоматолога. Після нарощування зубів важливо регулярно відвідувати стоматолога для професійного очищення, огляду та виявлення можливих проблем.
- Уникайте шкідливих звичок. Це важливо як для здоров’я зубів, так і для здоров’я організму в цілому.
- Збалансоване харчування. Дбайте про правильне харчування, обмежте споживання цукру та кислих продуктів, оскільки вони можуть сприяти розвитку карієсу та інших проблем із зубами.
Завжди звертайтеся до свого стоматолога для отримання індивідуальних рекомендацій та порад щодо догляду за ротовою порожниною після нарощування зубів.
Нарощування зубів в Києві в клініці DentaDerm
Мрієте про красиву та здорову посмішку? Ми у цьому допоможемо! Запрошуємо на консультацію в стоматологічну клініку DentaDerm. Кваліфіковані лікарі, сучасне стоматологічне обладнання та ефективні методики реставрації зубного ряду — переваги, які ви отримуєте. Запис на консультацію — телефоном або через форму для зворотного зв’язку.
З турботою, Стоматологія DentaDerm!