Боїтеся відвідувати стоматологів через біль? Дуже дарма. В умовах сучасної клініки робиться все можливе, щоб пацієнт почувався на прийомі комфортно, а больові відчуття були зведені до мінімуму. Про те, які види анестезії в стоматології використовуються, розкажуть стоматологи клініки DentaDerm.
Які види наркозу застосовуються в сучасній стоматології?
Всі методи знеболення діляться на 2 типи: загальні та місцеві.
Місцеве знеболення
Найпопулярніший метод наркозу у стоматології. Використовується під час лікування карієсу, ендодонтичного лікування, обточування зубів перед протезуванням тощо. Кажучи спрощено: для всіх стоматологічних маніпуляцій, які мають легку та середню складність.
Розрізняють такі методи місцевої анестезії:
- Аплікаційна анестезія — знеболювальний крем або гель, який наносять на ясна. Найчастіше використовується, щоб знечулити певну ділянку перед введенням інфільтраційної анестезії.
- Інфільтраційна — ін’єкційне введення препарату у м’які тканини навколо зуба. Саме таку анестезію в стоматології використовують найчастіше.
- Провідникова — ін’єкційне введення ближче до самого нерва. Використовується під час проведення складних маніпуляцій на щелепах, зубах.
Загалом ще існує стовбурова анестезія: коли анестетик підводиться до основи черепа та блокує гілки трійчастого нерва — того, який відповідає за біль в щелепах і зубах. Але зараз таке знеболення практично не використовується.
Загальна анестезія у стоматології
Це, найчастіше, медикаментозний сон (седація в Києві). Для введення пацієнта в медикаментозний сон використовуються безпечні ненаркотичні препарати. Вони швидко виводяться з організму та не викликають звикання.
Медикаментозний сон використовується у наступних випадках:
- наявність у пацієнта алергічних реакцій на місцеву анестезію;
- при виконанні складних стоматологічних маніпуляцій, масштабних робіт. Наприклад, якщо проводиться одночасне видалення кількох зубів;
- лікування пацієнтів, які мають панічний страх стоматологів;
- лікування дітей;
- за наявності вираженого блювотного рефлексу.
Скільки часу відходять від наркозу? Насправді седація переноситься організмом дуже добре. Одразу після виходу з медикаментозного сну пацієнт почувається добре: без головного болю, запаморочення тощо.
Альтернативні види анестезії в стоматології
Окрім класичних методів знеболення, починає набирати популярності комп’ютерна анестезія STA. Це метод анестезії, який передбачає використання спеціального апарата, оснащеного спеціальною насадкою з найтоншими голками. Комп’ютеризоване обладнання STA автоматично розраховує дозування анестетика, точно визначає місце та швидкість введення препарату.
Застосування комп’ютерної анестезії має декілька переваг:
- безболісна ін’єкція завдяки точному введенню препарату;
- ймовірність пошкодження тканин при введенні анестетика виключена;
- точний розрахунок та контроль дозування препарату знижує медикаментозне навантаження на організм пацієнта
Як обрати метод анестезії?
Метод знеболення під час проведення стоматологічних маніпуляцій обирає лікар-стоматолог. Фахівець збирає анамнез, уточнює про наявність алергій та пропонує вид анестезії, адекватний до ситуації. Тож хвилюватися про те, що лікувати зуби боляче або знеболення може не спрацювати абсолютно не варто.
Не відкладайте здоров’я вашої посмішки на потім. Стоматологи клініки DentaDerm чекають вас на консультації. Телефонуйте: оберемо комфортні дату та час візиту саме для вас.
З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.