Мрієте про ідеальну посмішку? Вам безперечно потрібні вініри. Тонкі керамічні накладки допоможуть отримати бажану форму та відтінок зубів. А ще — приховають естетичні недосконалості зубного ряду. Сьогодні ми поговоримо про те, що таке вініри, як їх ставлять. А також розглянемо, скільки коштують вініри, й чи справді такий спосіб корекції посмішки підходить практично всім.
Що таке вініри?
Вініри – це спеціальні накладки, які кріпляться на передню частину зуба. Вони коригують естетичні недосконалості зубного ряду, допомагаючи створити посмішку вашої мрії. А ще:
- Функціональні, як і звичайний зуб. Їсти улюблені продукти, розмовляти, посміхатися — з вінірами все це можна робити без жодних труднощів.
- Виглядають натурально. Відрізнити вініри від натуральних зубів неможливо. А їхній відтінок може відповідати вашим побажанням: від природного до білого.
- Стійкі до харчових барвників. Завдяки цьому вам не доведеться змінювати раціон та відмовлятися від улюблених продуктів.
- Встановлюються без болю. Процедура встановлення відбувається під анестезією, а високоточне обладнання дозволяє провести її максимально швидко.
- Служать понад 20 років, і більше. Тому що є дуже надійними та стійкими до пошкоджень. Після встановлення вінірів ви можете не змінювати раціон, особливості догляду за зубами.
Цей спосіб — найпопулярніший метод естетичної корекції зубного ряду в сучасній стоматології.
Кому потрібні вініри: основні показання
Вініри на зуби ставлять у випадках, якщо пацієнта не влаштовує зовнішній вигляд його посмішки. Основні показання до такої процедури:
- велика кількість реставрацій (пломб) на зубах;
- відмінності у кольоровій гамі зубів;
- ушкодження передніх зубів — відколи, тріщини, травми;
- неправильне розташування зубів;
- депульповані зуби — сірі чи мертві.
Якщо говорити загалом, то найголовніше показання до встановлення накладок – це бажання пацієнта мати гарну посмішку. Якщо ви соромитесь своїх зубів і відчуваєте дискомфорт під час спілкування, не любите посміхатися та фотографуватися — настав час це виправити.
Встановлення вінірів також має протипоказання. Це:
- високий ступінь стирання зубів;
- скрип зубів уві сні (бруксизм);
- тонка зубна емаль;
- сколи на зубах;
- повна або часткова адентія;
- великі пломби;
- хвороби та ураження м’яких тканин — пародонтоз, гінгівіт;
- карієс (необхідне попереднє лікування).
Визначити, чи є протипоказання у вас, і чи підійде такий спосіб саме у вашому випадку, допоможе лікар стоматології DentaDerm. Фахівець може запропонувати альтернативні способи корекції: протез, коронки, мости та багато інших. Можливості сучасної стоматології – дуже широкі.
На які зуби встановлюють вініри?
У зоні посмішки. Кожна накладка встановлюється на окремий зуб. Тут діє правило: чим більше зубів обточується під вініри, тим легше підібрати відтінок останніх. А значить — створити саме ту посмішку, про яку ви мрієте.
Чи можна поставити вініри, якщо немає зубів?
Ми розглядали протипоказання до встановлення вінірів, і адентія — один з них. На жаль, це неможливо. Адже керамічна накладка кріпиться саме до зуба. Якщо пацієнт страждає на часткову або повну адентію, вибираються альтернативні методи отримання посмішки мрії (протезування, встановлення коронки).
Термін служби вінірів
Період експлуатації вінірів залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені. Керамічні служать щонайменше 15-20 років, і навіть довічно. Адже за міцністю вони не поступаються звичайним зубам людини.
Види вінірів
У сучасній стоматології існує класифікація за матеріалом, способом встановлення та методом виготовлення накладок. Вініри в Києві виготовляють трьома способами:
- непресований (на рефракторі);
- пресований (класичний/ливарний);
- технологія CAD/CAM.
Найбільш популярний зараз — останній метод. Тому що саме він гарантує точну відповідність накладки анатомічним особливостям зуба. Технологія CAD/CAM передбачає створення 3д моделі вініра за допомогою комп’ютера, а також дозволяє точно змоделювати вашу майбутню посмішку, прогнозувати отримання результату.
Також вініри відрізняються за товщиною. Умовно за цим параметром можна розділити на два види вінірів: стандартний вінір (1-1,5 мм) та люмініри (товщиною 0,3-1 мм).
Люмініри
Люмініри випускаються окремим брендом і є запатентованою технологією однієї з лабораторій США. Як і вініри, вони встановлюються на передню частину зуба. Переваги таких тонких накладок:
- незначне обточування зубів перед встановленням;
- легке зняття та заміна за потребою;
- коригування незначних дефектів посмішки.
Люмініри в Києві швидко встановлюються, природно виглядають на зубах та тішать пацієнтів тривалим періодом експлуатації.
Композитні вініри
Цей метод хоч і відноситься до вінірів, але не є накладкою у традиційному розумінні цього слова. Фактично це реставрація зуба за допомогою фотополімеру – матеріалу, який використовують для виготовлення пломб. Композитні вініри ще називають прямими, оскільки як вони формуються безпосередньо на зубі. Як основний спосіб художньої реставрації посмішки або як тимчасове рішення.
Переваги композитних вінірів:
- не потрібне обточування емалі;
- швидке встановлення – за 30-60 хвилин, як і звичайна пломба;
- помірна вартість — ціна композитних вінірів лише трохи вища, ніж фотополімерних пломб.
Якщо говорити про недоліки, то це менш естетичний вигляд, ніж у традиційних вінірів, скорочений період експлуатації. Композитні накладки також досить чутливі до впливу харчових барвників: можуть змінювати колір під впливом червоного вина, кави, буряків та інших продуктів.
Керамічні вініри
Найпоширеніший та найбільш якісний метод естетичної реставрації посмішки. Вони виготовляються в зуботехнічній лабораторії, по індивідуальному зліпку щелепи пацієнта. Зліпок використовується для створення комп’ютерної моделі, а потім — готового виробу для подальшої художньої корекції зуба. Встановлюються керамічні накладки на заздалегідь спиляні зуби під вініри.
Виглядають накладки з кераміки дуже природно — візуально їх не відрізнити від натуральних зубів. Ще кілька переваг:
- тривалий період служби завдяки міцності;
- стійкість до харчових барвників;
- простий догляд — як за звичайними зубами;
- можливість підібрати потрібний відтінок та форму вініра.
Саме накладки з кераміки – це найбільш популярний тип вінірів, який встановлюється у більшості випадків, та гарантує бажаний результат.
Скільки коштують вініри?
Ціни послуги можуть суттєво відрізнятись. Вартість вінірів залежить від їхнього виду, матеріалу виготовлення, кількості одиниць, які ви реставруєте, і навіть індивідуального прайсу стоматологічної клініки. Додатково перед встановленням вінірів часто проводиться терапевтичне лікування зубів: професійна гігієна, лікування карієсу, гінгівіту та інших хвороб. Все це теж належить до загальної вартості.
Дізнатись ціни вінірів у нашій клініці ви можете у відповідному розділі на сайті за цим посиланням. А якщо потрібна детальна консультація – залиште свій телефон, ми передзвонимо.
Як вибрати відтінок вінірів?
Колір накладок може бути будь-яким — це залежить від відтінку сусідніх зубів та побажань пацієнта. Якщо реставрується вся зона посмішки, ви отримуєте необмежені можливості для вибору кольору. Стоматологи не рекомендують зациклюватися на білосніжних вінірах: вони виглядають неприродно. Відбирайте відтінок. який буде відповідати вашій зовнішності та виглядатиме гармонійно. А досвідчені стоматологи клініки DentaDerm із задоволенням вам у цьому допоможуть.
Що вибрати: вініри чи люмініри?
Це питання варто обговорювати із вашим дантистом. Адже показання до кожного виду накладок — свої.
По суті, єдина відмінність полягає в тому, що вініри мають більшу товщину, ніж люмініри. Тонка накладка має меншу міцність та обирається в тих випадках, коли необхідно скоригувати зубний ряд з найменшою препарацією тканин.
Як ставлять вініри?
Встановлення вінірів на зуби – процес, який потребує кількох візитів до стоматологічної клініки. Розглянемо, як усе відбувається, поетапно.
Консультація лікаря та діагностика
Стоматолог проводить повну діагностику ротової порожнини пацієнта – візуальний огляд, призначає інструментальні дослідження (якщо є показання). Важливо визначити стан зубів та ясен, щоб вибрати оптимальний спосіб реставрації. Якщо у вас є всі показання до встановлення вінірів – переходимо безпосередньо до цієї процедури.
Моделювання посмішки
Лікар проводить фотозйомку зубів та обличчя пацієнта – знімки потрібні для проведення 3D сканування та моделювання майбутньої посмішки. Все це робиться на комп’ютері за допомогою спеціальної програми. Таким чином вдається отримати прогнозований результат, вибрати оптимальні відтінки та форму вінірів.
Підготовка зубів під встановлення вінірів
Стоматолог проводить обточування зубів під вініри, препарує необхідну кількість емалі. Точність препарування контролюється потужним цифровим мікроскопом. Процедура проводиться під місцевою анестезією, тому пацієнт не відчуває жодного дискомфорту. Далі проводиться установка тимчасових вінірів, і призначається дата примірки та фіксації постійних.
Примірка вінірів та фіксація
Стоматолог приміряє вініри на зуби. Якщо за результатами приміряння вініри ідеально підійшли, лікар-стоматолог проводить встановлення вінірів.
Ось ви й отримали відповідь на питання, як ставлять вініри на зуби. Все легко, досить швидко та точно. Вже незабаром ви зможете насолоджуватися результатом: оновлена посмішка виглядатиме справді бездоганно!
Як доглядати за вінірами?
Пацієнти, які ставлять вініри на зуби, хвилюються про те, що догляд буде
дуже складним. Але це не більше, ніж міф. Основні правила не відрізняються
від класичних рекомендацій щодо догляду за зубами. Дуже важливо чистити зуби
двічі на день, очищати міжзубні проміжки за допомогою флосу або йоржиків,
користуватися іригатором та ополіскувачем, який підходить саме вам. А ще –
відвідувати професійну гігієну 2 рази на рік.
І вкотре нагадаємо — керамічні вініри, як і наші звичайні зуби, не люблять
механічних навантажень. Гризти неїстівні предмети, відкривати пляшку зубами
чи чистити горіхи у такий самий спосіб — це погані ідеї, незалежно від
обставин.
Міфи про вініри
Розглянемо найпоширеніші міфи, з якими стикаються пацієнти, плануючи встановити вініри:
- Міф №1: вініри псують зуби. Звичайно ж, ні. Зуби псує недотримання правил гігієни. В результаті неякісного чищення на емалі утворюються наліт та камінь.
- Міф №2: носіння вінірів дискомфортне. Теж неправда. Накладки — дуже тонкі, й пацієнт звикає до них буквально відразу. Вони не відчуваються на зубах, не заважають під час їди, розмови. Зуби від вінірів не болять і не стають більш чутливими.
- Міф №3: вініри дуже крихкі. За міцністю, фарфорові накладки не поступаються нашим звичайним зубам. За умови дотримання нескладних правил догляду, така конструкція служить не менше 15-10 років.
- Міф №4 – вініри можна поставити за один візит. Так, але якщо йдеться про композитні конструкції. Керамічні встановлюються за кілька візитів, тому що лікарю необхідно зняти зліпки та підготувати зуби.
Будь-які сумніви щодо вінірів ми рекомендуємо обговорювати у стоматології. Фахівці розвіють міфи та допоможуть обрати оптимальний спосіб реставрації зубів. Безпечний, комфортний та ефективний саме у вашому, індивідуальному випадку.
Встановлення вінірів: підсумки
Керамічні накладки здатні по-справжньому перевтілити вашу усмішку та зробити її саме такою, про яку ви мріяли. Встановлюють вініри на зуби у найрізноманітніших випадках: при травмах і сколах, недосконалості зубного ряду, при потемнінні емалі через депульпацію зуба. Головне показання до такої процедури — це бажання пацієнта отримати посмішку мрії.
Бажаєте поставити вініри? Стоматологічна клініка DentaDerm вам у цьому допоможе. Наші дантисти знають все про види вінірів, естетичну реставрацію зубного ряду, і можуть обрати оптимальний спосіб корекції саме у вашому випадку. Запис на консультацію — телефоном або у формі зворотного зв’язку.
З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.