Сильний пульсуючий біль, неприємний присмак у роті та чутливість до гарячої/холодної їжі — ознаки, які можуть свідчити про абсцес зуба. Це запальне захворювання, яке виникає в слизових оболонках біля кореня зубів. Уражена ділянка набрякає, червоніє. А ви — відчуваєте гострий дискомфорт, який важко ігнорувати. Стоматологи клініки DentaDerm розкажуть, що таке абсцес зуба, причини його виникнення, профілактику та лікування абсцесу.
Чому виникає абсцес зуба?
Часта причина появи запалення — недостатня гігієна ротової порожнини. Бактерії накопичуються в мікротріщинах зуба, каріозних ураженнях. Розмножуючись, вони провокують запальний процес, набряк ясен, появу гною.
Також абсцес провокують:
- Щелепні травми — тріщини, переломи, порушення цілісності емалі або інших тканин зубів.
- Пошкодження слизових оболонок рота — внаслідок травм, перенесених хвороб тощо.
- Неправильне стоматологічне лікування — недоліковані карієс, пульпіт, пародонтит.
- Вірусні хвороби — до прикладу, грип або ангіна. Патогенні мікроорганізми через системний кровотік можуть потрапляти в пошкоджену зону.
Абсцес ясен розвивається доволі швидко. Через нетривалий час запалення вражає кісткову тканину та може призвести до повної втрати зуба. Саме тому, дуже важливо за перших ознак захворювання звернутися до лікаря-стоматолога.
Види абсцесу зубів
Є два типи запального захворювання:
- Періапікальний абсцес. Інфікування відбувається через альвеолярну кістку. Уражений зуб — чутливий до холодного та гарячого, але дискомфорту під час жування нема.
- Періодонтальний абсцес. Характеризується тупим, постійним болем, який посилюється навіть при слабкому натисканні. Може супроводжуватися неприємним запахом з рота, підвищенням температури та загальним нездужанням.
Клінічні симптоми абсцесу
Найчастіше, абсцес зуба супроводжується:
- Ниючим, тупим, пульсуючим болем в зоні ураженого зуба.
- Посиленням болю під час жування.
- Неприємним присмаком та неприємним запахом з рота.
- Підвищеною чутливістю до холодного, гарячого.
- Відсутністю апетиту, безсонням.
- Збільшенням лімфовузлів на шиї.
- Загальним нездужанням, ознобом та підвищенням температури.
Якщо захворювання — запущене, зміни помітні навіть неозброєним оком. Адже зуб поступово починає змінювати свій природний колір.
Ускладнення абсцесу зуба
Як ми вже зауважили, для абсцесу ясен характерний швидкий розвиток. Захворювання поступово вражає всі тканини зуба та може призвести до його втрати. Бактерії, які розмножуються під час запалення, можуть потрапляти в системний кровотік, викликаючи різноманітні захворювання. Найгіршим ускладненням абсцесу є сепсис.
Саме тому, за перших ознак абсцесу необхідно звернутися до лікаря. Стоматолог проведе ретельну діагностику зубів в Києві та обере методику лікування абсцесу, яка буде оптимальною саме у вашому випадку.
Діагностика абсцесу
Діагностика захворювання розпочинається з візуального огляду ураженого зуба та ротової порожнини в цілому. Після цього, проводиться:
- тестування чутливості зуба;
- рентген для візуалізації ступеня та локалізації ураження;
- лабораторні аналізи для виявлення, яка саме бактерія викликала інфекцію. Це необхідно для вибору препарату для антибіотикотерапії.
В окремих випадках проводять КТ голови та шиї, щоб визначити локалізацію та поширення інфекції по організму.
Лікування абсцесу зуба
Головний метод лікування запального процесу – це ліквідація гнійного вогнища. Проводиться дренування: дренаж виконується через зубну тканину або через розрізані ясна.
У випадку запущеного абсцесу, збереження зуба неможливе: його доведеться видалити. Після маніпуляцій в кабінеті дантиста на пацієнта може чекати додаткове лікування: зокрема, протизапальна та антибіотикотерапія під наглядом лікаря.
Профілактика абсцесу
Для того, щоб знизити ризик розвитку абсцесу зуба, рекомендуємо дотримуватися простих правил:
- Регулярно чистість зуби, використовуючи “правильні” щітку та пасту. Користуйтеся йоршиками, флосом, іригатором.
- Відвідуйте стоматолога профілактично двічі на рік. З такою ж періодичністю необхідно робити професійну гігієну ротової порожнини.
- Дотримуйтеся здорового способу життя: вживайте якісну їжу, подбайте про режим для, мінімізуйте шкідливі звички.
Бажаєте проконсультуватися зі стоматологом? Фахівці клініки DentaDerm із задоволенням вам допоможуть. Записуйтеся на консультацію телефоном або через форму для зворотного зв’язку. Оберемо комфортні дату та час візиту.
З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.