Сучасна стоматологія пропонує безліч способів корекції часткової адентії. І один з них — це встановлення мостоподібного протеза (моста на зуби). Про те, що являє собою така конструкція, які її переваги та особливості розкажуть лікарі-стоматологи клініки DentaDerm.
Що таке зубний міст?
Мостоподібний протез — це незнімна конструкція, яка являє собою дві опорних коронки, між якими зафіксовані штучні зуби (фасетки). Коронки моста закріплюють на опорні зуби. Саме тому, важливо, щоб ці моляри були здоровими та міцними.
За своїми особливостями, зубний міст — суцільнолитий, імітує 3-4 зуби, розташованих в одному ряду. Крайні коронки надягаються на опорні зуби, а центральні — заповнюють порожнечу на місці втрачених/видалених молярів.
Адгезивний міст
Поговоримо про окремий різновид зубних мостів — адгезивні конструкції. Також вони мають назву “Мерілендський мостоподібний протез”. На відміну від класичного протеза, адгезивний не потребує обточування опорних зубів для фіксації коронок. Адже кріпиться міст за допомогою спеціальних джутів. Виготовляється адгезивний мостоподібний протез з кераміки або композитного матеріалу.
Оскільки адгезивні мостоподібні зубні протези в Києві — менш міцні, вони часто використовуються в якості тимчасового рішення.
Головна перевага мерілендського зубного протеза — це ціна. Вартість конструкції приблизно на ⅓ нижча у порівнянні з класичним цільнолитим мостом. Також адгезивний міст:
- швидко виготовляється;
- не потребує обточування зубів;
- швидко знімається для заміни іншою конструкцією.
Визначити, який саме міст раціонально встановити в вашому випадку, може лише стоматолог, після проведення ретельної діагностики.
Переваги встановлення мостоподібного протеза
- Відновлення жувальної функції.
- Естетичний зовнішній вигляд.
- Чутливість в процесі жування зберігається.
- Легкий реабілітаційний період.
- Відносно бюджетне рішення.
У яких випадках не можна встановити зубний міст?
Встановлення мостоподібного протеза неможливе, якщо у пацієнта:
- Втрата 5 або більше розташованих поруч зубів, а також більш ніж одного зуба у зоні жування.
- Патології прикусу.
- Бруксизм.
- Хвороби кісткових тканин (остеомієліт, остеопороз).
- Пародонтит або пародонтоз.
- Невилікувані запалення в ротовій порожнині.
У всіх перерахованих випадках лікар-стоматолог пропонує альтернативні способи корекції адентії.
Як встановлюють мостовидний протез?
Встановлення зубного моста — поетапна процедура. Все виглядає наступним чином:
- Діагностика та консультація. На цьому етапі стоматолог оглядає пацієнта, збирає анамнез, вибирає метод та матеріал протезування.
- Професійна гігієна ротової порожнини та, якщо є необхідність, лікування опорних зубів.
- Обточування опорних зубів під встановлення коронок. Якщо для вас було обрано адгезивний міст, для його встановлення не потрібне обточування сусідніх зубів. Така конструкція кріпиться спеціальними бічними елементами.
- Зняття відтисків щелепи. Відтиски відправляються в стоматологічну лабораторію для виготовлення індивідуального протезу.
- Примірювання моста та його корекція за необхідністю.
- Фіксація протеза — остаточна, коли конструкція повністю підходить та не викликає дискомфорту.
Турбує проблема втрати зубів? Лікарі-стоматологи DentaDerm знають, як з нею працювати. Ми використовуємо сучасні методики протезування, щоб повернути вашій посмішці красу. Щоб записатися на первинну консультацію, телефонуйте нам, або залишайте контакти в формі для зворотного зв’язку.
З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.