Кіста — одне з найнебезпечніших стоматологічних захворювань. Це патологічне новоутворення: доброякісна пухлина, яка розвивається непомітно та у найгірших випадках призводить до втрати зуба. Про те, що таке кіста, як її вчасно помітити, які її головні симптоми та коли варто звернутися до лікаря, розкажуть лікарі-стоматологи клініки DentaDerm.
Причини розвитку кісти зуба
Найчастіше, кіста розвивається у пацієнтів віком від 20 до 50 років, на верхній щелепі. Каталізатор захворювання — травми та потрапляння інфекції у кісткову тканину зуба.
Спробуємо описати, як виникає хвороба, спрощено. При потраплянні інфекції в кісткову тканину, частина клітин намагається зупинити цю інфекцію. Патогенні мікроорганізми займають місце цих клітин та формують порожнину.
Завдання організму — не випустити інфекцію за межі цієї порожнини. Саме тому, клітини створюють капсулу з твердими стінками навколо порожнини. Ця капсула — і є кіста зуба.
Окрім травм, кісту можуть спровокувати:
- запалення у гайморових пазухах;
- стоматологічні захворювання, не вилікувані вчасно;
- загальне зниження імунітету.
Дуже часто пацієнти схильні ігнорувати біль та глушити його таблетками. Саме тому, звертаються до стоматолога вже тоді, коли хвороба запущена, а її лікування — ускладнене.
Види кісти зуба
Розрізняють чотири види кісти зуба:
- Фолікулярна — формується із зубного фолікула;
- Радикулярна або білякоренева — виникає біля кореня зуба, як наслідок хронічного запалення;
- Парадентальна або ретромолярна — формується з кісткової кишені, яка виникає через складне прорізування зуба мудрості);
- Резидуальна — виникає після видалення зуба, навколо залишеної його верхівки).
Клінічні симптоми кісти зуба
Спочатку захворювання не викликає ні болю, ні жодного дискомфорту. Виявити кісту може лікар випадково: під час рентгенівського знімку, коли діагностує інші зуби. Саме тому, дуже важливо відвідувати лікаря вчасно: 1 раз на 6 місяців.
Якщо захворювання перейшло у запущену стадію, з’являються набряк та локальне нагноєння ясен.
Ускладнення кісти
Не вилікувана вчасно кіста може призвести до:
- втрати зуба;
- збільшення та заповнення гайморової пазухи;
- перелому щелепи.
А також вплинути на загальне здоров’я організму.
Діагностика та лікування кісти зуба
Для виявлення кісти лікар проводить візуальний огляд та рентгенологічне дослідження. Важливо виявити стадію захворювання та масштаб ураження, щоб коректно підібрати методику лікування.
Як відбувається лікування кісти зуба?
На початковій стадії хвороби лікування кісти зуба проводиться консервативним методом за допомогою пломбування зубів в Києві. Зуб розпломбовують, проводять його чищення та антисептичну обробку. А потім — пломбують повторно.
На прогресивній стадії виконується видалення кісти зуба консервативно-хірургічним методом:
- розріз ясен;
- резекція (видалення частини) верхівки кореня зуба;
- цистектомія — вилущування оболонки кісти.
Хірургічне лікування кісти — це доволі складна процедура. Але таке лікування дозволяє уникнути видалення зуба. Якщо консервативне та хірургічне лікування неможливе, і кіста перебуває в дуже запущеній стадії, лікар видаляє зуб.
Якщо ви зіштовхнулися з такою неприємною проблемою, як кіста зуба, звертайтеся за допомогою до стоматологів клініки DentaDerm. Ми проведемо якісну діагностику та професійне лікування. А ви — зможете насолоджуватися результатом. Запис на консультацію — за номером телефону, який вказано на сайті, або через форму для зворотного зв’язку.
З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.