Білосніжна, бездоганна посмішка — мрія багатьох. Можливості сучасної стоматології дозволяють втілити її в реальність легко та швидко. Про те, які методи відбілювання зубів використовуються, наскільки вони ефективні й чи можна освітлити емаль вдома, поговоримо просто зараз. Стоматологи DentaDerm підготували для вас детальну статтю.
Чому емаль змінює колір?
Наші зуби можуть темніти під впливом різних факторів. Це:
- вікові зміни;
- вживання кольорової їжі, напоїв з барвниками;
- хронічні хвороби зубів та ясен;
- захворювання ШКТ;
- вплив деяких медикаментів (зокрема, антибіотиків тетрациклінової групи);
- шкідливі звички.
Також емаль темніє через недостатню гігієну. Наліт та камінь, які накопичуються на зубах, значно псують їхній колір. Тож перш ніж вдаватися до відбілювання, налагодьте режим догляду за зубами та відвідайте професійну гігієну. Ви побачите, що після цього емаль вже стане помітно білішою.
Способи відбілювання зубів у стоматолога
Професійне відбілювання в кабінеті лікаря — найкраще рішення для тих, хто мріє про білосніжну посмішку. Сучасні методи відбілювання зубів дозволяють освітлити емаль на 8-10 тонів зі збереження результату до 2 років та більше.
Фотовідбілювання
Системами Zoom, Beyond тощо. Це найпопулярніший метод професійного відбілювання зубів в Києві, який полягає у нанесенні на емаль спеціального гелю та дії світла. Може використовуватися галогенне, ультрафіолетове або світлодіодне випромінювання. Одна процедура триває від 15 до 30 хвилин. Результат — відбілення на 7-10 тонів.
Хімічне відбілювання зубів​
Лікар захищає ясна від впливу відбілювача, наносить на капу спеціальний гель та надягає капу на зуби. Каталізатором реакції є час, використання лампи не потрібне.
Зверніть увагу: проводити хімічне відбілювання не можна, якщо на зубах є тріщини або пломби.
Внутрішньоканальне відбілювання (ендовідбілювання)​
Необхідне, якщо колір зуба змінився зсередини під впливом тих чи інших факторів. Стоматолог вичищає темні тканини та впорскує всередину гель, який висвітлює зуб.Помітне висвітлення відбувається за 2-3 процедури. Після чого лікар ставить постійну пломбу.
Як відбілити зуби в домашніх умовах
Відбілити зуби вдома можна:
- зубною пастою для відбілювання;
- наборами для домашнього відбілювання;
- професійними системами для домашнього відбілювання (під контролем лікаря).
Пасти для відбілювання зубів
Містять абразивні речовини, які ефективно видаляють зубний наліт. Завдяки цьому зуби виглядають візуально білішими. Ефект — накопичувальний, і рідко помітний після першого використання.
Ще один недолік використання паст з абразивними частинками — при регулярному використанні витончується емаль та з’являється чутливість зубів. Тому застосовувати такі засоби постійно — погана ідея.
Набори для домашнього відбілювання
Ті, які можна купити майже в будь-якій аптеці чи замовити онлайн. Зазвичай вони містять спеціальні капи. На перший погляд — усе дуже зручно та зрозуміло. Але недолік отаких наборів для домашнього відбілювання — в тому, що вони орієнтовані на масового споживача. І не завжди підходять конкретному пацієнту. Капа може:
- прилягати до зубів не щільно;
- викликати подразнення та навіть алергію (!);
- пошкоджувати емаль через надто агресивну дію.
Професійні засоби для відбілювання зубів
Більш якісні та підібрані вашим лікарем конкретно для вас. Виготовлення такого набору для домашнього відбілювання проходить індивідуально та потребує звернення у стоматологічну клініку. Все відбувається наступним чином:
- Лікар оглядає ротову порожнину та проводить професійну гігієну.
- Знімає відбитки для виготовлення капи.
- Перевіряє, чи капа правильно прилягає до зубів пацієнта.
- Навчає пацієнта, яка користуватися системою правильно.
- Призначає дату та час наступного візиту для огляду та оцінки змін.
У професійних системах для домашнього відбілювання використовуються ефективні та безпечні відбілюючі гелі. Саме тому, це — один з найкращих способів отримати посмішку вашої мрії.
Народні методи відбілювання зубів
“Як відбілити зуби содою, активованим вугіллям, перекисом водню” — якщо провести трохи часу онлайн, можна знайти безліч способів, як відбілити зуби народними методами. Ми не рекомендуємо жоден із них. Чому? Усе просто: це — один з найпростіших способів пошкодити емаль й отримати стоматологічні проблеми. В результаті, на лікування наслідків ви витратите більше коштів, ніж вам би обійшлося якісне професійне відбілювання.
Як зберегти результат після відбілювання зубів?
У першу чергу — дотримуйтеся правил гігієни ротової порожнини, вчасно та якісно чистьте зуби. Також бажано скоротити у раціоні кількість продуктів, які можуть забарвлювати емаль. Сюди належить кава, червоне вино, їжа зі штучними барвниками. Одним з найсильніших ворогів білосніжної посмішки є тютюн, тож за можливості — відмовтеся від сигарет, або хоча б скоротіть їхню кількість.
Мрієте про білосніжну посмішку? Стоматологи клініки DentaDerm оберуть оптимальний метод відбілювання саме для вас. В арсеналі лікарів — сучасне обладнання, якісні препарати та найновіші системи. Чекаємо на вас у нашій стоматології!
З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.