Зіштовхнутися з проблемою втрати зубів може людина будь-якого віку. Травми, захворювання ротової порожнини, вікові зміни — усе це стає причиною повної або часткової адентії. Сучасні методики імплантації зубів дозволяють впоратися з цією проблемою ефективно та швидко. Імплантація має широкий спектр показань, є ефективною та безпечною процедурою. Сьогодні вам про неї розкажуть більш детально лікарі-стоматологи клініки DentaDerm.
Що таке зубні імпланти?
Зубний імплант — це штучний аналог зуба, який лікар підбирає залежно від індивідуальних особливостей щелепи пацієнта. А процедура імплантації — це вживлення імпланта в щелепу.
Імпланти можуть встановлюватися на місце одного або декількох зубів, використовуватися для корекції повної або часткової адентії. Як показує практика, понад 98% зубних імплантів чудово приживаються та відмінно служать своїм власникам.
Штучні імпланти використовуються для відновлення як передніх, так і жувальних зубів. За зовнішнім виглядом, їх неможливо відрізнити від наших “справжніх” молярів, тож ви можете не турбуватися про естетику власної посмішки.
Будова зубного імпланта
За конструкцією, штучний зуб — доволі простий. Він складається з:
- коронки;
- абтамента;
- безпосередньо імпланта.
Імплант є елементом який вживлюється в кісткову тканину, коронка — замінює коронкову частину зуба, а абтамент — з’єднує імплант та коронку в єдину конструкцію.
Коли встановлюються зубні імпланти?
Головне показання до встановлення імпланта — втрата одного або декількох зубів. Процедура може проводитися внаслідок втрати зуба після хвороби, видалення, травми.
Кому не можна встановлювати зубні імпланти?
Абсолютними протипоказами до проведення процедури є:
- онкологічні захворювання;
- психічні розлади;
- хвороби ендокринної залози;
- захворювання кровоносної системи;
- захворювання сполучної тканини;
- венеричні захворювання та ВІЛ на різних стадіях.
Проводити імплантацію зубів в Києві не рекомендується під час вагітності, а також пацієнтам, які зловживають алкоголем.
Діагностика перед імплантацією зубів
Рішення про встановлення зубних імплантів приймається індивідуально, з огляду на особливості клінічної картини. Стоматолог-ортопед в обов’язковому порядку:
- аналізує особливості зубів та щелепи пацієнта;
- збирає анамнез;
- проводить КТ;
- аналізує кількість кісткової тканини;
- встановлює наявність/відсутність протипоказів.
Тільки після цього складається графік лікування та обирається система для імплантації зубів.
Етапи імплантації зубів
Є два способи дентальної імплантації: одноетапний та двоетапний.
Одноетапна імплантація передбачає видалення зуба, вживлення імпланта та фіксацію тимчасової коронки — за 1 відвідування стоматологічної клініки. Вона можлива у випадку, якщо об’єм кісткової тканини є достатнім для встановлення імпланта. Триває така процедура, у середньому, 60 хвилин, та проводиться під місцевою анестезією.
Двоетапна імплантація потребує декількох візитів у стоматологічну клініку. Перед безпосереднім встановленням імпланта проводиться нарощування кісткової тканини.
Чи потрібно змінювати догляд за зубами після імплантації?
Загальні правила догляду за зубами залишаються незмінними. Це чищення зубів двічі на день, використання флоса, йоршиків, іригатора. Проте у період реабілітації ваш дантист може надати додаткові рекомендації та призначити ліки. Тож обов’язково дотримуйтеся його порад.
Впоратися з проблемою втрати зубів безпечно та ефективно допоможуть лікарі-стоматологи клініки DentaDerm. Ми маємо великий досвід в дентальній імплантації та знаємо, як провести цю процедуру безпечно, безболісно та ефективно. Чекаємо у нашій клініці!
З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.