Неправильний прикус впливає не лише на естетику посмішки, а й на здоров’я ротової порожнини, організму в цілому. Підвищений ризик карієсу, проблеми із дикцією, хвороби ЛОР-органів — всі ці та багато інших проблем можуть бути наслідками порушень змикання зубів. Саме тому, важливо вчасно звернутися на консультацію до ортодонта для вибору методу корекції посмішки. Про те, що краще — елайнери або брекети, поговоримо в нашій статті.
Виправлення прикусу брекетами: особливості
Брекети — це незнімна ортодонтична конструкція, яка застосовується для корекції прикусу та вирівнювання зубів. Система складає із дуги та замків, які фіксуються на кожному зубі. Брекети сприяють поступовому переміщенню зубів у правильне положення, здійснюючи на них помірний тиск.
Застосовуються брекет-системи для вирівнювання прикусу в дорослих пацієнтів та підлітків. Чим раніше розпочати корекцію — тим швидшим буде результат. У середньому, ортодонтичне лікування за допомогою такої конструкції займає 1,5-2 роки.
Переваги корекції прикусу за допомогою брекетів
Поговоримо про те, які переваги ви отримаєте, у випадку, якщо ви оберете для корекції прикусу саме брекет-системи.
Ефективне вирівнювання зубів та прикусу
Одна з головних переваг брекетів — це їх здатність якісно вирівнювати зуби. Брекети здійснюють постійний легкий тиск на зуби. Це дозволяє досягти ідеального результату.
Брекети допомагають коригувати неправильний прикус будь-якого типу. Наприклад, якщо у вас є перекриття зубів або скупченість, система виправить цю проблему. Це може позитивно позначитися на загальному здоров’ї ротової порожнини та допомогти уникнути проблем з їжею та мовленням.
Поліпшення естетики посмішки
Брекети не тільки коригують прикус, але й покращують зовнішній вигляд. Вони ефективно вирівнюють зуби та впливають, що робить вашу усмішку привабливішою. Завдяки лікуванню за допомогою брекетів, ви зможете поліпшити загальну естетику обличчя.
Підходять для пацієнтів будь-якого віку
За допомогою ортодонтичного лікування брекетами вдається виправити прикус і в 15 років, і в 35. Такі системи ефективно використовуються для пацієнтів будь-якого віку — обмеження тут мінімальні. Різниця полягає лише в тому, наскільки тривала корекція знадобиться.
Що таке елайнери?
Елайнери — це прозорі капи, які надягаються на зуби для корекції прикусу. Ортодонтична конструкція виготовляється індивідуально — за зліпком щелепи або з використанням сучасної технології 3d-моделювання. Елайнери здійснюють м’який тиск на зуби, сприяючи їх поступовому переміщенню зубів у правильне положення.
Оскільки елайнери — знімна конструкція, на ефективність лікування суттєво впливає самодисципліна пацієнта. Важливо носити ортодонтичні капи не менше, ніж протягом 22 годин на добу, знімаючи лише для гігієни зубів та вживання їжі.
Переваги лікування елайнерами
Прозорі капи для ортодонтичного лікування:
- Ефективні — допомагають отримати прогнозовані результати виправлення прикусу.
- Знімні — ви можете легко знімати елайнери під час догляду за зубами, прийому їжі.
- Естетичні — практично непомітні на зубах.
- Зручні — не викликають дискомфорту під час носіння, не травмують слизову оболонку порожнини рота.
Елайнери чи брекети: що обрати?
Однозначно відповісти на питання, що краще — брекет-система чи елайнери, неможливо. Все залежить від особливостей клінічного випадку. Встановлення елайнерів ефективне у разі незначних змін прикусу, брекети можуть виправити складні аномалії. При цьому елайнери зручніші, адже вони непомітні при носінні, не викликають больових відчуттів під час носіння.
Для того, щоб обрати ефективний метод корекції прикусу, важливо консультуватися з лікарем-ортодонтом. Фахівець проведе ретельну діагностику ротової порожнини та обере метод виправлення аномалій прикусу саме для вас. А про те, коли зазвичай встановлюють брекети і елайнери, поговоримо просто зараз.
Коли встановлюють брекет-системи?
Лікування за допомогою брекетів може бути рекомендоване, якщо у пацієнта:
- Патології прикусу будь-якого характеру, навіть найскладніші. Виняток — аномалії, які не лікуються ортодонтичного, та потребують хірургічного втручання.
- Скрученість зубів — невелика або значна.
- Аномальний розвиток зубного ряду.
- Диспропорційна щелепа.
- Викривлення та неправильне положення зубів.
- Підготовка до імплантації, протезування.
Брекет-системи можуть бути рекомендовані дорослим пацієнтам та підліткам, у яких повністю сформований постійний прикус.
Коли встановлюють елайнери?
Прозорі капи ортодонти рекомендують, якщо у вас:
- неправильне положення зубів;
- незначна скупченість зубів;
- щілини між зубами (треми та діастеми);
- неправильне розташування 1 або декількох зубів;
- повернений не в ту сторону зуб.
Елайнери чи брекети: комплексне порівняння
Брекети | Елайнери | |
Ефективність |
Висока (залежить від конкретної проблеми) Підходять для корекції серйозних аномалій прикусу |
Висока (залежить від конкретної проблеми)
Застосовуються за незначних порушень прикусу |
Больові відчуття | Виражений дискомфорт під час звикання та після щомісячного підтягування. Деяким пацієнтам можуть бути знеболювальні препарати в перші дні після встановлення брекет-системи. | Дискомфорт присутній, але менш виражений. Неприємні відчуття можливі під час надягання, зняття кап. |
Безпека | Людям, які займаються спортом, беруть участь в змаганнях тощо можуть бути не рекомендовані брекети. Оскільки, наприклад, випадкове та не сильне влучання м’яча в обличчя може стати причиною серйозного травмування брекетами слизової оболонки рота. | Елайнери не травмують слизову оболонку рота, а також їх можна зняти у разі необхідності. |
Частота візитів до ортодонта | Для регулювання брекетів стоматолога необхідно відвідувати один раз на 1-2 місяці. | Частота візитів до лікаря складає 1 раз на 3-4 місяці. У деяких випадках, частіше. |
Догляд | Під час носіння брекетів потрібно особливо ретельно доглядати за зубами, використовувати спеціальну щітку, зубну нитку. | Догляд за зубами залишається стандартним, але самі елайнери потрібно чистити та промивати щоденно. |
Естетика | Залежить від виду брекетів. Найбільш помітні — металеві брекети, керамічні та сапфірові виглядають менш помітно. | Майже непомітні на зубах. |
Ціна | Залежить від типу конструкції та матеріалу виготовлення. | Залежить від типу конструкції та матеріалу виготовлення. |
Брекети чи елайнери: підіб’ємо підсумки
Все залежить від особливостей вашого випадку. Якщо підсумувати все сказане вище, брекети — це ефективний спосіб корекції складних аномалій прикусу. Елайнери, або ж прозорі капи — те, що треба для незначних проблем зі змиканням зубів.
Бажаєте обрати найкращий спосіб корекції прикусу та отримати посмішку вашої мрії? Чекаємо на консультації в стоматологічній клініці DentaDerm. Досвідчені ортодонти проведуть якісну діагностику, та порадять, який варіант — елайнери або брекети — підійде саме вам. Записатися на прийом до лікаря можна телефоном або через форму для зворотного зв’язку.
З турботою, Стоматологія DentaDerm!