Головна | Статті | Асиметрія обличчя через неправильний прикус: як виправити?

Асиметрія обличчя через неправильний прикус: як виправити?

всі статті
mock-img

Неправильна пропорція нижньої та верхньої щелепи, зміщення щелепи вбік, висування нижньої щелепи вперед, опущення кутиків рота — ці та багато інших змін може провокувати неправильний прикус. Для багатьох людей такі, навіть незначні зовнішні особливості, стають причиною комплексів. Про те, як виправити асиметрію обличчя через неправильний прикус, розкажуть лікарі-стоматологи клініки DentaDerm.

Поява асиметрії обличчя через неправильний прикус

Незначна асиметрія — це норма, і її мають усі люди. Проте значне викривлення рис може бути причиною суттєвого дискомфорту. Наприклад, перехресний прикус значно порушує пропорційність обличчя та провокує ряд змін:

 • нерівномірне стирання зубів;
 • підвищення ризику захворювань пародонту;
 • розвиток бруксизму внаслідок нерівномірного тиску на скронево-щелепний суглоб;
 • викривлення постави тощо. 

Окрім цього, проблема може викликати біль при відкривання та закриванні рота, бути причиною мігреней. 

Тож, як можемо зауважити, асиметрія обличчя через неправильний прикус — не лише естетична проблема. Для пацієнта дуже важливо вчасно звернутися на діагностику. Лікар визначить, що саме спровокувало асиметрію, як можна її скоригувати та яке лікування буде доцільним у конкретному випадку. 

Чи можуть брекети виправити асиметрію обличчя?

Звісно ж, брекет-системи не працюють безпосередньо з асиметрією обличчя. Вони не зроблять ніс меншим чи, допустимо, підборіддя — менш гострим. Але вони ефективно працюють з аномаліями прикусу, що, своєю чергою, поступово призведе до балансування рис обличчя. 

Як це працює?

Брекет-системи чинять постійний м’який тиск. Цей тиск стимулює ремоделювання кістки — природний процес. Поступово зуби переміщуються у фізіологічно правильне положення. Внаслідок цього губи та профіль теж зазнають позитивних змін: “рухаються” разом із зубами. Звичайно, ці зміни не є на 100% яскравими. У багатьох випадках переміщення відбувається поступово та майже непомітно.

Поговоримо більш детально про кожну з рис обличчя:

Розглянемо кожну з рис обличчя окремо:

 • Підборіддя. Після лікування керамічними брекетами дистального прикусу, щелепи змикаються правильно, нижня щелепа пересувається вперед. В результаті – підборіддя більше видається вперед. У випадку корекції мезіального прикусу, який може провокувати більшу масивність щелепи, підборіддя навпаки виглядатиме меншим, а контур обличчя стане більш чітким. 
 • Губи. Западання губ при порушення прикусу — популярна проблема. Корекція брекет-системами допомагає її виправити. 
 • Ніс. Після корекції глибокого та дистального прикусу нижня третина вашого обличчя, і ніс зокрема, виглядатиме більш пропорційно, гармонійно. Покращується профіль. 
 • Носогубні складки. З віком, вони стають більш вираженими у всіх людей. Але у молодому віці носогубні складки проявляються через неправильний прикус. Брекет-системи допомагають впоратися з цією проблемою. 
 • Овал обличчя. Якщо щелепи сильно звужені, зуби не мають достатньо місця для розвитку. Розвивається скупченість, м’які тканини можуть провисати. Утворюється птоз. Після розширення зубних дуг до нормального стану обличчя стає більш гармонійним.

Якщо вас турбують порушення прикусу, звертайтеся на консультацію в стоматологічну клініку DentaDerm. Ми забезпечимо якісне ортодонтичне лікування та подаруємо вам посмішку вашої мрії. Запис на консультацію — телефоном або через форму для зворотного зв’язку. 

З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.

advantage

Записатись на прийом

  Ім’я
  Телефон
  Email
  Оберіть місто
  Погоджуюсь
  Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності