Головна | Статті | Зубний біль у дитини: що робити?

Зубний біль у дитини: що робити?

всі статті
mock-img

Коли болить зуб, навіть дорослим несила терпіти. А для діток, це — величезний стрес. Зубний біль заважає нормальному сну, а настрій автоматично псується. Завдання батьків — вчасно з’ясувати, що саме трапилося, та надати малюку першу допомогу. Про те, чому виникає зубний біль у дітей, та як з ним боротися, розкажуть лікарі-стоматологи клініки DentaDerm.

Причини зубного болю у дітей

У малюків, як і у дорослих, зуби можуть боліти з різних причин. Найелементарніша та найбезпечніша — це застрягання їжі між зубами. Також біль провокують стоматологічні хвороби:

 • карієс молочних або постійних зубів;
 • пульпіт;
 • запалення ясен. 

Больові відчуття — незмінний супутник зміни молочних зубів на постійні. Зуби починають хитатися, можуть травмувати ясна та слизові оболонки рота. Тому консультація стоматолога необхідна: не варто чекати, поки молочний зуб випаде самостійно. Бо не завжди це відбувається за адекватним графіком. 

Як зняти зубний біль у дитини?

Отже, поговоримо про те, що робити, якщо болить молочний зуб. Найбільш правильне рішення — одразу зателефонувати до вашого дантиста та не займатися самолікуванням. 
Для того, щоб тимчасово зняти біль — якщо дитині несила терпіти або зараз ніч — можна обрати безпечне знеболювальне. Наприклад “Нурофен” або “Ібупрофен”. Додатково варто подбати про гігієну ротової порожнини: ретельно почистити та прополоскати зуби, щоб видалити часточки їжі, наліт.

Очікуючи візиту до дантиста, дитині варто давати тільки м’яку та теплу їжу, щоб не травмувати болючий зуб ще раз. Також посилення болю можуть провокувати солоні та солодкі продукти. 

Батьки повинні пам’ятати: стоматологічні захворювання мають лінійний перебіг. Це означає, що якщо зуб вже заболів — проблема є, і вона не зникне сама собою. Навпаки — посилюватиметься з часом. Тому навіть якщо симптоми хвороби тимчасово зникли, не відкладайте з візитом до дитячого дантиста. 

Народні методи проти зубного болю в дітей

…це цілковита нісенітниця. Експериментувати з таки способами, як прикладання до щоки вареного яйця або часнику до хворого зуба категорично не можна. У кращому випадку, це просто не погіршить проблему. А в гіршому — може стати причиною поширення запалення. Тому не варто довіряти порадам з мережі. Ніщо не допоможе із зубним болем у дитини краще, ніж якісне знеболювальне (на яке у малюка нема алергії!) та своєчасне звернення до дантиста.

Профілактика зубного болю у дітей

Звісно ж, виключити усі випадки, коли в дитини може боліти зуб — абсолютно неможливо. Але щоб знизити ймовірність болісних відчуттів та розвитку стоматологічних хвороб:

 • Прививайте дитині звички правильно доглядати за ротовою порожниною. Контролюйте, чи правильно малюк чистить зуби — у дошкільному віці, це дуже важливо.
 • Відвідуйте дитячу стоматологію профілактично — як мінімум, раз в пів року, або частіше. Профілактичний огляд корисний ще й тим, що так дитина формуватиме адекватне ставлення до стоматологів та не боятиметься кабінету дантиста в майбутньому.
 • Подбайте про корисний та здоровий раціон для дитини. Без надмірної кількості цукру.

Дитячі стоматологи в клініці DentaDerm знають, як знайти підхід до найменших пацієнтів. Ми забезпечимо якісне та безболісне лікування, а також допоможемо привити корисні звички догляду за зубами вашим діткам. Чекаємо на консультації!

З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.

advantage

Записатись на прийом

  Ім’я
  Телефон
  Email
  Оберіть місто
  Погоджуюсь
  Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності