Головна | Статті | Як зменшити чутливість зубів?

Як зменшити чутливість зубів?

всі статті
mock-img

Реакція зубів на холодне або гаряче — це так неприємно! Доводиться відмовлятися від улюблених продуктів та міняти деякі звички. Але хороша новина полягає у тому, що зменшити чутливість зубів можна. Іноді — навіть в домашніх умовах. Про те, як це зробити, розкажуть лікарі-стоматологи клініки DentaDerm.

Що таке гіперестезія зуба?

“Офіційна” назва підвищеної чутливості зубів — гіперестезія. Її симптомом є різкий локалізований біль, який виникає у відповідь на подразник. Цим подразником, найчастіше, стає холодна/гаряча їжа, а також солоне, гостре та солодке. Інтенсивність болю при гіперчутливості буває різною, а його тривалість — від декількох секунд до хвилини.

Підвищена чутливість зубів не виникає просто так. Вона має певні причини. Які саме — поговоримо далі.

Причини підвищеної чутливості зубів

Підвищена чутливість може свідчити про карієс, стоншення емалі, механічне пошкодження зуба…факторів, які її провокують, є безліч. Проте для кращого розуміння ми назвемо основні. Це:

  • Пошкодження зубної емалі — внаслідок удару, травми, сколу емалі або навіть занадто інтенсивного чищення зубів. До руйнування емалі також призводить неправильне харчування: надлишок у раціоні продуктів з підвищеною кислотністю.
  • Стоматологічні хвороби — карієс, демінералізація емалі, пульпіт та інші захворювання.
  • Деякі загальні захворювань — хвороби ШКТ, ендокринні проблеми тощо.
  • Опущення ясен внаслідок пародонтозу, неправильного прикусу, недостатності вітамінів.
  • Гормональні зміни в організмі. Підвищена чутливість зубів може виникати, зокрема, у вагітних жінок.
  • Куріння та інші шкідливі звички. Неправильний спосіб життя сукупно зі шкідливими звичками впливає на стан зубів та ясен, може провокувати різку чутливість.
  • Неправильна гігієна ротової порожнини. Накопичуючись, наліт та зубний камінь можуть викликати відшарування ясен. Це призводить до оголення шийки зуба та підвищеної чутливості.

Тимчасова гіперестезія зубів може виникати внаслідок певних стоматологічних процедур. Наприклад, після професійної гігієни ротової порожнини в Києві або відбілювання.

Лікування чутливості зубів

Тимчасово зняти чутливість допомагають ремінералізуючі пасти та гелі. Але якщо гіперестезія повернеться, зверніться до лікаря-стоматолога. Адже важливо не лише зняти симптом, а й знайти причину, яка його провокує.

Як швидко зменшити чутливість зубів в домашніх умовах

Якщо чутливість зубів — незначна, можна:

  • змінити зубну щітку та пасту на засоби з поміткою “для чутливих зубів”;
  • переглянути свій раціон — знизити у ньому кількість кислотних продуктів, солодощів. Також бажано утриматись від споживання холодних/гарячих напоїв.

У нормі, цих мір достатньо, щоб незначна чутливість зубів зникла. Але якщо через 5-7 днів симптом зберігається, зверніться до лікаря стоматолога.

Як знизити чутливість зубів у дітей

Емаль молочних зубів — тонка та чутлива до факторів зовнішнього середовища. Тому виникнення чутливості зубів у дітей — це доволі часте явище. Тож зіштовхнувшись з такою проблемою, одразу запишіть дитину до стоматолога. Дантист проведе діагностику та виконає ремінералізацію емалі.

Як зменшити чутливість зубів після професійної гігієни

Незначна чутливість зубів у перші дні після чистки AirFlow — це нормально. Симптом зникне самостійно через 2-3 дні, але щоб підвищити власний комфорт, на цей час:

  • відмовтеся від занадто холодної та гарячої їжі;
  • мінімізуйте в раціоні солодке, кисле;
  • замініть зубну щітку на м’яку.

Як зменшити чутливість зубів після відбілювання

Пацієнтам, зуби яких схильні до гіперчутливості, ми рекомендуємо проводити ремінералізацію емалі. Ця процедура допоможе зміцнити зуби та покращити самопочуття. Решта правил будуть аналогічними, як і в попередньому пункті: м’яка щітка, раціон без екстримальних температур їжі, солодкого та кислого.

Як зменшити чутливість зубів після пломбування

Чутливість зубів після пломби буває у випадку, якщо стоматолог працював близько до нерва зуба (ви мали глибокий карієс). Пацієнт може відчувати після процедури різкий зубний біль, чутливість зубів до холодного та гарячого, дискомфорт в зоні маніпуляції. Це норма: неприємні відчуття зникнуть через 1-7 днів. Щоб зменшити дискомфорт, вживайте м’яку та теплу їжу, доглядайте за зубами акуратно та уникайте зубних паст з абразивними частинками.

Якщо вас турбує чутливість зубів, не відкладайте з візитом до стоматолога. Фахівці клініки DentaDerm із задоволенням вам допоможуть. Запис на консультацію — телефоном або через форму для зворотного зв’язку.

З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.

advantage

Записатись на прийом

    Ім’я
    Телефон
    Email
    Оберіть локацію
    Погоджуюсь
    Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності