Головна | Статті | Як проводили видалення зубного нерва: чи варто боятися цієї процедури?

Як проводили видалення зубного нерва: чи варто боятися цієї процедури?

всі статті
mock-img

Видалення нерва зуба звучить для багатьох пацієнтів, як щось дуже страшне. Але в умовах сучасної стоматології ця процедура виконується швидко та безболісно. Жодного стресу та сліз на очах. До 40 хвилин в кріслі стоматолога — й все готово! Про те, коли треба видаляти зубний нерв, чого чекати після та чи може боліти депульпований зуб, розкажуть стоматологи клініки DentaDerm.

Які функції виконує нерв зуба?

Зубний нерв — це судинно-нервовий пучок в м’якій частині зуба (пульпі). Він відповідальний за мінералізацію емалі та надходження корисних речовин в дентин. Окрім цього, здорова пульпа захищає зуб від інфекцій. Нерв є у кожному зубі, та у нормі зовсім не турбує пацієнта.

Запалення зубного нерва — симптом руйнівних процесів. Воно означає, що без належного лікування може відбутися повна втрата зуба. Після видалення нерва, зуб є більш чутливим до руйнування, адже не отримує достатньо поживних речовин. Він може поступово темніти.

Коли треба видаляти нерв зуба?

Видалення нерва зуба (професійною термінологією — депульпація) проводиться, якщо у пацієнта:

 • карієс дістався пульпи;
 • некроз нерва;
 • хронічний або гострий пульпіт.
 • зруйнована велика частина зуба.

Видалення нерва зуба у кожному з цих випадків допомагає захистити ясна, а також сусідні зуби від поширення інфекції. Ви зможете забути про біль та дискомфорт.

Чи боляче видаляти нерв зуба?

Звісно, ні. В умовах сучасної стоматології ви не відчуватимете ні болю, ні жодного дискомфорту. Всі процедури проводяться під місцевою анестезією, а лікар постійно турбується про ваш стан. Травматичність та болісність видалення зуба — не більше, ніж стереотип, який залишився в минулому.

Як проводиться видалення нерва зуба?

Видалення зубного нерва складається з 6 етапів.

№1: Підготовка

Огляд ротової порожнини, рентгенологічне дослідження та введення анестетика. У більшості випадків видалення пульпи зуба проводиться під місцевим знеболюванням. Значно рідше застосовують медикаментозний сон (седацію). Седація як метод знеболювання обирається тоді, коли пацієнт має алергію на місцеві анестетики, виражений рвотний рефлекс або панічний страх лікування.

№2: Інструментальна обробка каналів

Видалення каріозної ділянки та розкриття порожнини зуба для того, щоб отримати доступ до пульпи. Всі маніпуляції лікар-стоматолог виконує дуже точно, щоб ваші здорові тканини були в безпеці.

№3: Медикаментозна обробка каналів

Промивання антисептиком для видалення органічних часток. Додатково використовуються такі препарати:

 • гіпохлорит натрію;
 • лимонна кислота (не харчова!), яка нейтралізує гіпохлорит натрію;
 • перекис водню для вимивання залишків препаратів та органічних часток.

Після цього стоматолог просушує канали, використовуючи паперові штифти.

№4: Пломбування каналів

Для пломбування використовується пластичний та безпечний матеріал — гутаперча. Цей матеріал ефективно заповнює канали, заповнює всі порожнини.

№5: Тимчасова пломба

Для того, щоб матеріал в каналах зуба добре застиг, треба час. Тож спочатку лікар встановлює тимчасову пломбу. Через декілька днів проводиться встановлення постійної пломби.

№6: Постійна пломба

Стоматолог знімає тимчасову пломбу та встановлює на її місце постійну. У деяких випадках, якщо ураження зуба було суттєвим, замість пломби може використовуватися коронка.

Чи може боліти зуб після видалення нерва?

Ні, депульповані зуби більше вас не турбуватимуть: нерв видалений, а отже — боліти нічому. Але якщо болить зуб при натисканні після видалення нерва в перші 7 днів — це абсолютно нормально. Дискомфорт може спостерігатися, зокрема, під час вживання їжі, але з часом він стає менш помітним та зникає повністю.

Видалення нерва зуба: підсумки

Бояться видалення нерва зуба — не варто. Стоматологи клініки DentaDerm подбають про те, щоб ця процедура була швидкою, безболісною та без шкоди для організму. Також не варто хвилюватися про те, щоб депульпований зуб доведеться видаляти через певний час: за умови коректного догляду він може прослужити все життя.

Потрібна консультація стоматолога? На вас чекають дантисти клініки DentaDerm. Ми подбаємо про здоров’я та красу вашої посмішки!

З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.

advantage

Записатись на прийом

  Ім’я
  Телефон
  Email
  Оберіть місто
  Погоджуюсь
  Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності