Головна | Статті | Що таке наліт прістлі у дитини та як від нього позбутися?

Що таке наліт прістлі у дитини та як від нього позбутися?

всі статті
mock-img

Чорні плями на молочних зубах можуть неабияк злякати батьків. Але не варто панікувати. Це — наліт прістлі. Некаріозна проблема, яка може виникати в результаті індивідуального впливу мікрофлори у порожнині рота дитини. Чорний наліт не усувається за допомогою звичайного чищення. Тож помітивши його, варто звернутися до дитячого стоматолога. А детальніше про те, що таке наліт прістлі, розкажемо просто зараз. 

Що таке чорний наліт?

Наліт прістлі — це плями коричневого або чорного кольору, бактеріальна плівка, яка розміщуються по краю зуба чи біля ясен. Поява такого нальоту можлива й у дорослих, але здебільшого він вражає дитячі зубки. Раніше вважалось, що темні плями пов’язані з хворобами шлунково-кишкового тракту, зокрема з дисбактеріозом у дитини. Але ця теорія не знайшла підтвердження. 

Зараз появу нальоту прістлі асоціюють переважно з індивідуальними особливостями організму та мікрофлори порожнини рота. Адже у порожнині рота є понад 160 різних видів бактерій, серед яких – і патогенні. Ті, які провокують чорні та коричневі плями на зубах.

Інтенсивність утворення нальоту прістлі може змінюватися залежно від віку дитини та індивідуальних особливостей. 

Що робити, якщо у дитини темні плями на зубах?

Якомога раніше записатися до дитячого стоматолога. Візуально наліт прістлі нагадує карієс та інші руйнування зуба. Тож чим раніше ви отримаєте кваліфіковану діагностику й розпочнете лікування — тим краще. 

Стоматолог індивідуально підбирає метод зняття нальоту, залежно від щільності відкладень. Зазвичай для боротьби з нальотом використовують спеціальні силіконові щіточки та чистячі порошки, або ж методику air flow.

Методи профілактики зубного нальоту у дітей

Після професійної гігієни ротової порожнини батькам варто контролювати ретельність процесу догляду за зубами вдома. Зокрема важливо: 

 • Навчіть дитину самостійно чистити зуби. Та самостійно контролюйте, чи правильно вона це робить. Домашня гігієна дуже важлива. 
 • Підбирайте засоби по догляду за порожниною рота правильно. Прислухайтеся до рекомендацій вашого стоматолога. 
 • Підтримуйте правильний і здоровий раціон. 

Якщо ви шукаєте хорошого дитячого дантиста, завітайте в клініку DentaDerm. Ми знаємо, як знайти підхід до найменших пацієнтів та привити корисну звичку відвідувати стоматолога регулярно. Залиште свої контакти у формі для зворотного зв’язку: ми оберемо комфортну годину для візиту. 

З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.

advantage

Записатись на прийом

  Ім’я
  Телефон
  Email
  Оберіть місто
  Погоджуюсь
  Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності