Головна | Статті | Чому болить зуб під коронкою: причини та як з ними боротися

Чому болить зуб під коронкою: причини та як з ними боротися

всі статті
mock-img

Встановлення коронки не лише на депульпований, а й на “живий” зуб — популярна практика у сучасній стоматології. Тому випадки, коли болить зуб під коронкою, стали частішими. Але це — не привід хвилюватися. Лікарі-стоматологи клініки DentaDerm зібрали для вас повний список причин дискомфорту. І розкажуть, що робити, якщо ви зіштовхнулися з таким неприємним симптомом. 

Причини зубного болю під коронкою

Найчастіше, дискомфорт провокують:

 • Запалення пульпи (пульпіт) — характеризується болем при натисканні/накушуванні. Можливе лише у випадку, якщо коронка встановлена на “живий” зуб — той, який має нерв.
 • Порушення кровообігу в яснах через постійний тиск коронки.
 • Неправильне змикання щелепи — провокує надмірне навантаження та хворобливі відчуття. 
 • Утворення кісти зуба — хвороби, яка потребує негайного лікування.

Дискомфорт може провокувати повторне ураження карієсом — на жаль, від цього не застрахований ніхто. 

Також зуб може боліти, якщо була порушена процедура встановлення пломби:

 • неправильна підготовка — недостатнє препарування тканин зуба перед встановленням;
 • використання низькоякісних інструментів;
 • порушення техніки фіксації коронки на зуби

Дуже важливо встановлювати коронки та лікувати зуби лише в надійних, перевірених стоматологічних клініках. Так ви зможете уникнути ускладнень, пов’язаних з неякісним лікуванням. 

Що робити, якщо болить зуб під коронкою?

Алгоритм дій:

 • Ретельно почистьте та прополощіть зуби. Часточки їжі та наліт між зубами можуть провокувати додатковий дискомфорт. 
 • Подзвоніть своєму дантисту та опишіть характер болю. Лікар запише вас на прийом й дасть додаткові рекомендації. 
 • Прийміть безпечне знеболювальне, яке підходить вам. Це може бути Ібупрофен, Німесил тощо — тут краще консультуватися з вашим лікарем. 
 • Більше відпочивайте. За можливості, візьміть лікарняний та відлежтеся дома. Зубний біль провокує загальне погіршення самопочуття, часто — підвищення температури тіла. 

Очікуючи на свій візит до дантиста, варто трохи змінити раціон. Уникайте занадто гарячої/холодної їжі, солоних, кислих та солодких продуктів. Оптимально вживати теплі та м’які страви, пити багато рідини. І, звичайно ж, уникайте травмування болючого зуба: чистьте його дуже акуратно, не спіть на ураженій щоці. Ці елементарні правила дозволять вам почуватися значно краще. 

Як уникнути запалення зуба під коронкою?

Профілактика майже усіх стоматологічних захворювань — однакова. Це якісна гігієна ротової порожнини, профілактичні огляди у стоматолога, дотримання правил здорового раціону, мінімізація у вашому житті шкідливих звичок. Подбайте про якісні засоби для гігієни зубів: ваш Стоматолог допоможе обрати вам щітку, пасту, ополіскувач, флос та йоршики. Профілактика — це завжди краще та приємніше, ніж лікування. 

Турбує зубний біль? Чекаємо на вас в стоматологічній клініці DentaDerm. З нами ви зрозумієте, що лікування зубів — це не боляче та не страшно. А також здобудете корисну звичку регулярно відвідувати дантиста для профілактики. Запис на консультацію — телефоном або через форму для зворотного зв’язку. 

З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.

advantage

Записатись на прийом

  Ім’я
  Телефон
  Email
  Оберіть місто
  Погоджуюсь
  Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності