Головна | Послуги | Ортодонтичні апарати

Ортодонтичні апарати

всі послуги

Ортодонтичні апарати в Києві — ваш шлях до красивої посмішки

Турбує проблемний прикус? Настав час позбутися від цієї проблеми. Сучасна стоматологія пропонує широкий спектр апаратів під будь-які потреби. Вони допоможуть виправити дефекти зубного ряду, уникнути дискомфорту під час мовлення та вживання їжі, а також є ефективними для пацієнтів будь-якого віку.Стоматологічна клініка DentaDerm допоможуть обрати тип ортодонтичного лікування саме для вас, та отримати вашу мрію – красиву, здорову та білосніжну посмішку.

Призначення та особливості ортодонтичних апаратів

Ортодонтичні апарати — це знімні та незнімні конструкції, які сприяють вирівнюванню зубного ряду, відновленню нормальної анатомії щелепи, усуненню різних дефектів. Головна їхня функція — це виправлення проблемного прикусу.

Складаються ортодонтичні апарати з пластикового або силіконового піднебіння та металевих гвинтів, які мають елементи кріплення на опорні зуби. Такі конструкції встановлюються у порожнині рота для вирівнювання окремих зубів або цілого дентального ряду.

Терапевтичний ефект ортодонтичних конструкцій отримуємо завдяки нетравматичному, плавному переміщенню зубів у потрібному напрямку. Апарати застосовуються дорослим та дітям, бувають одно щелепними та двощелепними. Середній термін носіння ортодонтичних конструкцій — від 4 до 9 місяців.

Ортодонтичне лікування за допомогою спеціальних апаратів застосовується, щоб виправити вже наявні аномалій, а також для закріплення отриманого результату, профілактики деформацій зубного рядку. За метою застосування, ортодонтичні апарати в Києві діляться на три типи:

  • Профілактичні — запобігають розвитку тої чи іншої аномалії.
  • Лікувальні — виправляють наявні дефекти.
  • Ретенційні — закріплюють результат лікування.

Профілактичні ортодонтичні апарати в Києві застосовують у випадках, коли:

  • пацієнт має шкідливі звички — наприклад, прикушувати губи, язик або зуби;
  • є порушення функцій жування або ковтання, присутнє ротове дихання;
  • порушена артикуляція мови;
  • щелепа в стані спокою має неправильне положення.

Профілактичні системи допомагають нормалізувати носове дихання та роботу жувальних м’язів, коригують положення язика та щелепи в стані спокою.

Лікувальні ортодонтичні системи допомагають досягнути таких ефектів, як:

  • звуження або розширення зубних дуг;
  • зміщення щелепи в правильне положення;
  • корекція прикусу;
  • вирівнювання зубного ряду;
  • відновлення порушених функцій: жування, ковтання.

Лікувальні апарати ефективно коригують вже наявні дефекти та не допускають їхнього ускладнення. Застосовуються у випадку, якщо присутні явні аномалії зубного рядку та прикусу.

Ортодонтичні апарати: класифікація

Сучасна ортодонтія пропонує безліч апаратів для виправлення дефектів зубощелепного апарату. Їх можна класифікувати на дві великі групи: знімні та незнімні апарати.

Знімні ортодонтичні конструкції, як вже зрозуміло з назви, можуть легко зніматися для корекції зручності лікування. Такі системи доволі прості в догляді, а також зручні. Адаптаційний період до знімних ортопедичних апаратів — до 2 тижнів.

Незнімні конструкції встановлюються на весь період лікування. Найпопулярніший приклад таких систем — це брекет системи. Вони потребують доволі складного догляду, але є дуже ефективними та допомагають виправити складні дефекти прикусу.

Окрім того, ортодонтичні конструкції класифікуються й за іншими критеріями. За способом установки вони бувають:

  • позаротові;
  • внутрішньоротові;
  • однощелепні;
  • двохщелепні.

За способом впливу, ортодонтичні апарати бувають, своєю чергою, функціональними, комбінованими та механічними.

Які ортодонтичні апарати є найбільш популярними?

Сучасна ортодонтія пропонує увазі пацієнтів безліч інструментів для виправлення прикусу, зубощелепних дефектів різного рівня складності. Найчастіше застосовуються такі ортодонтичні апарати:

  1. Брекети;
  2. Пластинки;
  3. Трейнери та елайнери.

Брекети належать до незнімних конструкцій. Їх призначення — виправлення складних дефектів прикусу у підлітків та дорослих. Брекети виготовляються з різних матеріалів: бувають металевими, сапфіровими, керамічними. Встановлюються такі конструкції мінімум на пів року.

Пластинки — ортодонтичний апарат для виправлення прикусу у дітей. Це доволі комфортна знімна конструкція, яка сприяє поступовому переміщенню зубів у правильне положення. Застосовуються для дітей від 6 років. Також для дітей застосовуються трейнери — це силіконові м’які капи, які дозволяють виправити проблемний прикус, дефекти мови та неправильне розташування щелепи.

Елайнери — це прозорі капи для виправлення прикусу без брекетів. Вони надягаються на нижню та верхню щелепу, носити конструкцію необхідно протягом 22 годин кожного дня.

Встановлення ортодонтичного апарату: як це відбувається?

Все починається з ретельної консультації стоматолога-ортодонта. Фахівець проводить ретельний огляд та діагностичні дослідження (рентген, КТ та інші). На цьому встановлюється, які дефекти прикусу мають місце. Також лікар в загальному оцінює стан ротової порожнини пацієнта. Адже перед тим, як встановлювати той чи інший ортодонтичний апарат, необхідно вилікувати всі наявні захворювання ротової порожнини — карієс, запалення ясен. Також обов’язково проводиться професійна гігієна ротової порожнини.

Лікар-ортодонт обирає оптимальний тип ортодонтичного апарата у вашому випадку та проводить його встановлення. Після цього надаються рекомендації щодо носіння конструкції та догляду за нею. Призначається дата повторного огляду. Повторний огляд необхідний для того, щоб оцінити результативність лікування. В середньому, під час носіння ортодонтичних конструкцій необхідно відвідувати стоматолога-ортодонта 1 раз на 2 місяці (це індивідуально).

Наші фахівці

всі фахівці
Захарук Ірина Дмитрівна

Лікар стоматолог-ортодонт

Детальніше

Догляд за ротовою порожниною після встановлення ортодонтичних апаратів

recommendation

Специфіка догляду багато у чому залежить від типу ортодонтичного апарату. Найскладніший догляд за брекетами. Якщо ви носите їх, потрібно використовувати спеціальну зубну щітку. А чистити зуби — після кожного вживання їжі. Догляд за елайнерами — простіший. Їх необхідно чистити за допомогою пасти та звичайної щітки, промивати після та перед використанням.

Під час носіння будь-яких ортодонтичних конструкцій необхідно пам’ятати про гігієну ротової порожнини. Окрім зубної щітки та пасти обов’язково користуйтеся йоршиками для очищення міжзубних проміжків, іригатором. Використовуйте ополіскувач для ротової порожнини.

Завітайте на консультацію до ортодонта в клініку DentaDerm

Клініка DentaDerm в Києві — це понад 15 років досвіду для здоров’я ваших зубів. Ми працюємо з 2005 року, і за цей час подарували красиву посмішку понад 4000 пацієнтів. Наші стоматологи-ортодонти допоможуть обрати оптимальний спосіб корекції прикусу у вашому випадку. А також позбутися всіх наслідків, які провокує така проблема. Ми працюємо з дітьми та дорослими пацієнтами: зможемо запропонувати оптимальний варіант корекції для кожного.

В клініці DentaDerm на вас чекають:

  • Сертифіковане в Україні обладнання — використовуємо сучасні технології, щоб забезпечити діагностику та лікування європейського рівня.
  • Ортодонтичні апарати, виготовлені відповідно індивідуальних анатомічних особливостей. Це гарантує прогнозований результат у питанні виправлення прикусу.
  • Стоматологи, які знають та люблять власну справу. Ми постійно навчаємося та підвищуємо кваліфікацію, гарантуючи якісне лікування кожного.

У нашій клініці панує спокійна та комфортна атмосфера. Саме тому, ви зможете подолати свій страх відвідування стоматолога. Лікування зубів може бути не лише ефективним, а й безболісним!

Розгорнути Згорнути
banner

Записатись на прийом

    Ім’я
    Телефон
    Email
    Оберіть локацію
    Погоджуюсь
    Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності