Головна | Послуги | Виправлення прикусу у дітей

Виправлення прикусу у дітей

всі послуги

Виправлення прикусу у дітей в Києві — все, що треба знати

Щоб усмішка була красивою, а зуби здоровими, дбати про ротову порожнину потрібно з дитинства. Найпоширеніша проблема, з якою батьки приводять на прийом до стоматолога діток — це порушення прикусу. Сучасна стоматологія пропонує методи, які допомагають ефективно позбутися від такого дефекту. Брекети, трейнери та пластинки на зуби, встановлені в клініці DentaDerm, допоможуть скоригувати проблемний прикус та профілактувати проблеми із зубами в майбутньому.

Чому виправити неправильний прикус у дитини — дуже важливо:

 • Через нерівномірне навантаження на зуби підвищується ризик появи пародонтозу.
 • Можливий розвиток порушень дикції та мовлення.
 • Розвивається бруксизм — неконтрольоване скреготання зубами уві сні.
 • З’являються часті головні болі, клацання щелепою.

Окрім цього, актуальним залишається естетичний бік питання. Діти, а особливо підлітки із неправильним прикусом часто соромляться посміхатися, мають труднощі у спілкуванні з однолітками. Тому помітивши ознаки неправильного прикусу у вашої дитини, обов’язково зверніться на консультацію до лікаря-ортодонта.

Причини неправильного прикусу у дітей

За даними ВООЗ, до 80% підлітків мають проблеми з прикусом. Цю проблему провокують різні фактори:

 • Спадковість. Деформації зубного ряду, неправильне розташування щелепи та інші подібні проблеми часто обумовлені генетично. Ймовірність неправильного прикусу у дитини зростає на 30-40%, якщо хоча б в одного з батьків є така проблема.
 • Пізнє відлучення від соски. Пізнє відлучення від пляшечки та/або соски негативно впливає на формування зубів. Також проблемний прикус провокує популярна дитяча шкідлива звичка — смоктання пальця.
 • Особливості внутрішньоутробного розвитку. Виражений токсикоз, стреси, шкідливі звички у матері — все це може негативно відображатися на розвиткові дитини загалом і на розвиткові зубощелепної системи зокрема.
 • Хвороби дихання. Якщо невчасно лікувати респіраторні хвороби, в дитини може сформуватися аденоїдний тип обличчя. Його характерні ознаки — одутлість, відвисання нижньої щелепи, привідкритий рот. Аденоїдне обличчя у дітей часто поєднується з неправильним прикусом.

Також проблеми з прикусом може провокувати раннє випадання молочних зубів, хвороби опорно-рухового апарату, порушення гормонального фону дитини, вроджені аномалії. Проте якою б не була причина неправильного прикусу, важливо вчасно звернутися до стоматолога та обрати правильний спосіб корекції. У дитинстві проблеми з прикусом легко піддаються лікуванню, оскільки щелепа лише формується.

Виправлення прикусу у дітей в Києві: сучасні методи

Для корекції неправильного прикусу у дітей від 6 років та підлітків використовують брекети, пластинки на зуби, трейнери. Розкажемо про кожен із цих методів більш детально.

Брекети

Це надійна конструкція, яка фіксує зуби та сприяє виправленню прикусу. Брекет-системи ефективні для усунення найрізноманітніших дефектів прикусу: великої щілини між зубами, скупченого положення зубів, асиметричності. Відрізняються брекети за матеріалом виготовлення (бувають металічними, керамічними, сапфіровими), наявністю лігатур (лігатурні та безлігатурні), способом встановлення (лінгвальні та вестибулярні). Головні переваги такого методу корекції прикусу:

 • висока ефективність навіть у випадку серйозних порушень прикусу;
 • швидкий та прогнозований результат;
 • конструкція незнімна — дитина не може зняти її та забути надягнути знову, цим самим порушивши перебіг лікування.

Недолік брекетів полягає лише у тому, що вони потребують більш ретельного догляду за ротовою порожниною. Важливо чистити зуби після кожного вживання їжі, користуватися йоршиками, іригатором, зубною ниткою та ополіскувачем. Для чищення зубів варто придбати однопучкову V-подібну зубну щітку.

Пластинки на зуби

Пластина — метод корекційного лікування для виправлення незначних дефектів щелепного апарату, яка складається з пластини та металевої дуги. Ця конструкція фіксується на піднебінні та є знімною. Пластина на зуби допомагає:

 • усунути просвіт між зубами;
 • звузити або розширити підборіддя до норми;
 • виправити контур щелепної кістки;
 • профілактувати зміщення зубів;
 • коригувати напрямок росту щелепи, сповільнити або стимулювати його.

Пластини застосовуються для корекції менш серйозних дефектів прикусу, ніж брекети. Проте такі системи — дуже прості в догляді. Важливо, щоб дитина носила пластинку регулярно: від цього залежить результативність лікування.

Трейнери

Такі конструкції являють собою м’які силіконові капи та повторюють форму щелепи. Вони делікатно впливають на зубощелепну систему, поступово вирівнюють зубний ряд, та виправляють дефекти розвитку зубів. Головні функції трейнерів — це:

 • усунення тиску жувальних м’язів на зуби;
 • направлення язика у правильне положення, що допомагає виправити дефекти мови у дітей;
 • нормалізація дихання;
 • виправлення неправильного прикусу.

За допомогою трейнерів можна виправити такі типи проблемного прикусу:

 • мезіальний — нижня щелепа виступає вперед:
 • дистальний — виступає вперед верхня щелепа;
 • глибокий — коли верхні зуби занадто багато перекривають нижні
 • перехресний, коли одна сторона змикається нормально, а друга ні;
 • відкритий — передні зуби не замикаються.

Трейнери прості в догляді та ефективні. Носити таку конструкції необхідно всього декілька годин на день, що доволі зручно.

Як відбувається виправлення прикусу у дітей в Києві?

Шлях до красивої посмішки починається з діагностики. Лікар-стоматолог проводить візуальний огляд, призначає інструментальні дослідження (наприклад, КТ). Після цього фахівець встановлює діагноз та пропонує можливі, в конкретному випадку, способи корекції. План лікування дитини та графік відвідування клініки обов’язково узгоджується з батьками.

Важливо знати, що встановлення ортопедичної конструкції для виправлення прикусу можливе лише у повністю здоровій ротовій порожнині. Саме тому, проводиться професійна гігієна ротової порожнини, лікується карієс та інші захворювання зубів та ясен. І лише після цього — лікар-стоматолог переходить до виправлення прикусу.

Ортодонтична конструкція для виправлення прикусу виготовляється індивідуально, по зліпку щелепи. Після цього відбувається примірка, і якщо все підходить — остаточна фіксація конструкції. Після цього лікар надає рекомендації з догляду за ротовою порожниною та призначає дату повторного візиту. Повторний візит до клініки необхідний для того, щоб контролювати якість лікування.

Термін носіння ортодонтичної конструкції для виправлення прикусу — індивідуальний. Найчастіше, складає від 2 місяців до року. Все залежить від індивідуальних особливостей пацієнта, а також від вираженості змін.

Ціни

Виправлення прикусу у дітей

від 3 700 грн

Наші фахівці

всі фахівці
Захарук Ірина Дмитрівна

Лікар стоматолог-ортодонт

Детальніше
Козоріз Анастасія Ігорівна

Лікар стоматолог-терапевт дитячий

Детальніше

Ортодонтичне лікування в клініці DentaDerm — красива та здорова посмішка з дитинства

Дбати про здоров’я зубів потрібно з дитинства. Саме тому, стоматологи клініки DentaDerm в Києві гарантують якісне та результативне ортодонтичне лікування для дітей. Ми встановлюємо сучасні ортодонтичні апарати, які допомагають виправити проблемний прикус, та сприяють правильному розвиткові щелепи.

Клініка DentaDerm — це:

 • Сертифіковане в Україні обладнання. Ми використовуємо сучасну апаратуру, якісні витратні матеріали та інструменти. Це забезпечує 100% ефективність лікування, його точність та безпеку.
 • Комфортна та затишна атмосфера. Лікування маленьких пацієнтів потребує особливого підходу: важливо, щоб дитина почувалась спокійно та не боялась стоматологічних маніпуляцій. Наші фахівці знають, як працювати з дітьми, та подбають про хороший психоемоційний стан під час візиту.
 • Повноцінний комплекс стоматологічних послуг — ми лікуємо широкий спектр стоматологічних захворювань, проводимо професійну гігієну, консультуємо щодо правил домашнього догляду та ведемо кожного пацієнта комплексно.

Мережа клінік DentaDerm працює з 2005 року. За цей час ми подарували здорову посмішку понад 4000 клієнтів. Тому не відкладайте візит до стоматолога на потім. Телефонуйте або залишайте контакти в формі зворотного зв’язку. Допоможемо зробити вашу посмішку красивою та здоровою!

banner

Записатись на прийом

  Ім’я
  Телефон
  Email
  Оберіть місто
  Погоджуюсь
  Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності