Головна | Послуги | Лінгвальні брекети

Лінгвальні брекети

всі послуги

Лінгвальні брекети в Києві — красива посмішка та комфортне лікування

Бажаєте вирівняти зуби, але вам не подобається, як виглядають лінгвальні брекети? На допомогу прийдуть лінгвальні системи. Вони кріпляться до задньої частини зубів, а не до передньої. Завдяки цьому, залишаються абсолютно непомітними, коли ви розмовляєте, їсте, посміхаєтесь.

Лінгвальні брекети в Києві виготовляються за індивідуальним зліпком зубів. Саме тому, гарантують ідеальну відповідність анатомічним особливостям щелепи, допомагаючи виправити недоліки прикусу.

Показання до встановлення лінгвальних брекетів:

 • великі міжзубні діастеми;
 • нерівномірний розвиток нижньої та верхньої щелепи;
 • скупченість зубів;
 • асиметрія обличчя;
 • порушення прикусу різної етіології.

Відносними протипоказами є вік пацієнта до 14 років, анатомічно вузька щелепа, патології скронево-нижньощелепного суглоба. Визначити, чи можна встановлювати лінгвальні брекети саме у вашому випадку, допоможе лікар-ортодонт після ретельної діагностики.

Особливості лінгвальних брекетів

Лінгвальні брекети мають схожу з зовнішніми (вестибулярними) системами будову. Основа їхньої конструкції — це спеціальна пластина, яка кріпиться на зуб, та паз, через який проходить ортодонтична дуга. Ця дуга створює необхідний рівень тиску для того, щоб зуби поступово займали анатомічно правильне положення.

В процесі вирівнювання прикусу лінгвальними системами, ортодонт може коригувати натяг дуги або повністю змінювати дугу на виріб більшого діаметру. Ці процеси є індивідуальними. Саме тому, дуже важливо не пропускати планові візити в ортодонта під час носіння брекетів. Тривалість лікування може складати від 6 до 18 місяців.

Головні переваги лінгвальних брекет-систем

Обираючи лінгвальні брекети, пацієнти насамперед бачать таку перевагу, як естетичність. Не дарма їх називають “невидимі брекети”. Адже така система кріпиться з внутрішньої сторони зубів та залишається зовсім непомітною, коли людина розмовляє, сміється, їсть. Проте це — не єдиний аргумент за встановлення лінгвальних брекет-систем. Такі конструкції:

 • Гарантують більш швидку корекцію проблемного прикусу, ніж зовнішні брекети. У деяких випадках, виправити недоліки зубного ряду можна вже за 6 місяців.
 • Прості в догляді. Догляд за лінгвальними брекетами не передбачає таких складних процедур, як догляд за вестибулярними системами. Достатньо дотримуватися традиційних правил з догляду за ротовою порожниною. Це значно економить ваш час.
 • Безпечні. Системи, які встановлюються з внутрішньої сторони зубів, не травмують м’які тканини та зуби. А також не залишають жовтих плям на поверхні зубів.
 • Гарантують менший ризик розвитку карієсу, ніж звичайні брекети. Завдяки цьому, підійдуть для пацієнтів, які мають крихку, тонку емаль, та схильні до розвитку карієсу.

Завдяки особливостям будови, стоматологи рекомендують лінгвальні брекет-системи для пацієнтів, які займаються спортом та грають на духових музичних інструментах.

Ознайомитися з вартістю встановлення брекетів в Києві ви можете у відповідному розділі на нашому сайті. Або звернувшись до нас телефоном.

Як підготуватися до встановлення лінгвальних брекетів?

Вибір брекет-системи здійснюється лише спільно зі стоматологом-ортодонтом. Лікар проводить візуальний огляд, збирає анамнез, проводить додаткові дослідження: рентген, комп’ютерну томограму або ортопантомографію (панорамний знімок щелепи). Саме під час обстеження можна визначити всі нюанси розташування зубів, в тому числі тих, які ще не прорізалися. Це особливо важливо під час лікування проблем прикусу у дітей та підлітків.

Підготовка до встановлення лінгвальних брекетів в Києві включає такі обов’язкові етапи:

 • професійна гігієна зубів та видалення зубного каменю;
 • лікування карієсу;
 • пломбування зубів (за необхідністю);
 • лікування всіх запальних захворювань в ротовій порожнині;
 • зняття зліпків щелепи;
 • виготовлення індивідуальної брекет-системи.

Лікування всіх захворювань зубів та ясен перед встановленням брекетів — обов’язкове. Адже системи для вирівнювання прикусу повинні встановлюватися лише в здоровій ротовій порожнині.

Як встановлюють лінгвальні брекети в Києві?

Установка лінгвальних брекетів потребує неабиякого професіоналізму лікаря-ортодонта. Адже це значно більш тривала та складна процедура, ніж фіксація зовнішніх систем. Лінгвальні брекет-системи завжди виготовляються за індивідуальним зліпком щелепи, тому ідеально підходить саме для вас та допомагає впоратися конкретно з вашою проблемою. Кожен замочок на брекетах виготовлений для конкретного зуба, в точності повторює його форму.

Під час встановлення брекетів лікар-ортодонт послідовно фіксує кожен елемент за допомогою стоматологічного клею. А потім встановлює дугу, яка скріплює ці елементи між собою. Дуга, залежно від побажань пацієнта та рекомендацій лікаря-стоматолога, може бути класичною, лігатурною або самолігуючою. Процес встановлення брекетів займає від 1,5 до 3 годин.

Якщо лінгвальні брекети встановлюються на обидві щелепи пацієнта, процедура проводиться за два візити. Спочатку встановлюються брекети на одну щелепу, а потім, через декілька тижнів або місяць — на іншу.

Як доглядати за лінгвальними брекетами?

Догляд за лінгвальними брекетами — значно простіший, ніж за вестибулярними системами. Правила є наступними:

 • Важливо регулярно чистити зуби, вранці та ввечері. Окрім зубної щітки використовуйте йоршики та зубну нитку: вони допоможуть видалити залишки їжі з важкодоступних місць ротової порожнини.
 • Полощіть ротову порожнину після кожного прийому їжі.
 • Уникайте занадто твердої та гарячої їжі, яка може пошкодити брекети.
 • За можливості, використовуйте для догляду за зубами іригатор. Він допомагає видаляти частинки їжі з найбільш важкодоступних місць. Такий пристрій корисний не лише для пацієнтів, які носять лінгвальні брекети в Києві, а й для будь-якої людини, яка прагне дбати про здоров’я ротової порожнини.

Також варто уникати пігментуючих продуктів, які можуть пофарбувати конструкцію та зіпсувати її зовнішній вигляд.

Лікар-стоматолог надасть точні рекомендації з догляду за ротовою порожниною після процедури встановлення брекетів. А також призначить дату повторного візиту. Повторний візит необхідний для контролю якості лікування. В середньому, під час носіння брекетів пацієнт повинен відвідувати стоматолога 1 раз на 2 місяці. Проте графік завжди розробляється індивідуально.

Наші фахівці

всі фахівці
Захарук Ірина Дмитрівна

Лікар стоматолог-ортодонт

Детальніше

Рекомендації після встановлення брекетів

recommendation

Встановлення брекет-системи — перший крок на шляху до красивої, здорової усмішки. Та в перші 1-2 тижні на Вас чекає період адаптації (звикання). Нормальні явища у цей час — дискомфорт, больові відчуття, головний біль та незначне порушення дикції. Звикнути до брекетів швидше й зробити звикання комфортним допоможуть наступні рекомендації:

 • Вживайте лише м’яку їжу у перший тиждень після фіксації. Це зменшить тиск на зуби.
 • Відмовтеся від липкої та твердої їжі на весь період лікування. Краще виключити з раціону горішки, насіння, жувальну гумку.
 • Щоб споживання їжі було комфортним, ріжте тверді овочі та фрукти на маленькі шматочки.
 • Дотримуйтесь правил гігієни — чистьте зуби двічі на день після вживання їжі. Використовуйте щітку та йоршики, які підібрав для Вас лікар-стоматолог.
 • Не пропускайте професійну гігієну. Під час носіння брекетів її потрібно робити хоча б 1 раз на 3 місяці.

Перший тиждень після встановлення брекетів супроводжується найбільшим дискомфортом. Але важливо розуміти, що неприємні відчуття є варіантом норми та незабаром зникнуть. Додаткові рекомендації:

 • Якщо Вам важко терпіти біль, прийміть знеболювальну таблетку (“Нурофен”, “Німесил” тощо).
 • Якщо елемент брекет-системи травмує щоку, його необхідно ізолювати захисним воском або силіконом.
 • У випадку запалення травмованої ділянки, прополощіть рот лікувальним ополіскувачем “Гівалекс”.

Рекомендації після зняття брекет-систем

Вітаємо, сьогодні Ви здійснили ще одну мрію — отримали ідеальну посмішку! Ми знаємо, що носити брекети було складно, а часом — дуже дискомфортно. Зате результат того вартий, чи не так?

Тепер залишилося лише підтримувати зуби в такому ж ідеальному стані. Дотримуйтеся нескладних правил, щоб закріпити результат. За ортодонтичним лікуванням завжди слідує ретенція, або ж період утримання. Якщо у Вас — знімний ретейнер, носіть його за такою схемою:

 • 1 рік — кожної вночі;
 • 2 рік — через ніч;
 • 3 рік — через дві-три ночі, поступово довівши режим до однієї ночі в тиждень.

Як доглядати за знімним ретейнером:

 • зберігайте його у спеціальному контейнері;
 • регулярно чистьте ретейнер пастою та щіткою;
 • час від часу використовуйте антисептичні таблетки для більш ефективного очищення.

Якщо ж Ви носите незнімний ретейнер, то достатньо дотримуватися стандартним правил гігієни ротової порожнини.

І, звичайно ж, під час носіння ретейнерів потрібно відвідувати стоматолога-ортодонта 1 раз на 6 місяців.

Стоматологічна клініка DentaDerm

Якщо у Вас залишилися додаткові питання або Вам потрібно проконсультуватися зі стоматологом, телефонуйте за номером: (066) 420-30-30, (097) 420-30-30.

Будьте здорові!

Запрошуємо на консультацію до лікаря-ортодонта в клініку DentaDerm

Не відкладайте мрію про красиву посмішку на потім. Адже фахівці-стоматологи клініки DentaDerm в Києві готові допомогти вам вже сьогодні. Ми маємо великий досвід у встановленні брекет-систем та виправленні прикусу як у маленьких, так і в дорослих пацієнтів. Гарантуємо якісну, ретельну діагностику та ефективне лікування.

DentaDerm — це:

 • Команда стоматологів, які знають та люблять свою справу. Наші фахівці — стоматологи-отодонти, ортопеди, терапевти, стоматологи-хірурги — постійно підвищують власну кваліфікацію, навчаються, відвідують семінари та майстер-класи. Але головне — з турботою та увагою ставляться до кожного пацієнта.
 • Сертифіковане в Україні обладнання — якісна апаратура, яка гарантує точну діагностику та якісне лікування.
 • Комфортна атмосфера — дбаємо про те, щоб кожен наш пацієнт почувався спокійно та затишно. З нами ви подолаєте свій страх відвідування стоматолога.

З 2005 року нам довірили свою посмішку понад 4000 пацієнтів. Щоб стати одним із них, записуйтеся на консультацію телефоном або через форму зворотного зв’язку. Допоможемо отримати красиву та здорову посмішку!

banner

Записатись на прийом

  Ім’я
  Телефон
  Email
  Оберіть місто
  Погоджуюсь
  Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності