Альвеоліт – запальний процес, який може виникнути після видалення зуба. Він вражає не лише лунку, а й поширюється на ясна, які її оточують. Супроводжується альвеоліт сильним болем, а також може викликати ряд ускладнень. Про те, як не пропустити захворювання, що робити з його симптомами та які методи лікування використовуються, розкажуть лікарі-стоматологи клініки DentaDerm.

Чому виникає альвеоліт?

Основна причина виникнення альвеоліту — це те, що в лунці після видалення зуба не утворився кров’яний згусток. Завданням цього згустку є захист м’яких тканин від інфекцій та формування нової кісткової тканини в лунці.

Додатковими причинами розвитку альвеоліту є:

  • сторонні частки в лунці зуба — залишені елементи кореня, марлевого тампона або зубних відкладень;
  • ігнорування рекомендацій стоматолога, порушення реабілітації;
  • нехтування правилами гігієни ротової порожнини.

Левова частка випадків альвеоліту лунки зуба (до 20%) припадає на видалення нижнього зуба мудрості.

Проміжок часу, через який розвивається альвеоліт після видалення зуба, важко назвати: це залежить від імунітету пацієнта та інших індивідуальних факторів. У середньому, запальний розвивається через 3-7 днів після видалення зуба.

Клінічні симптоми альвеоліту

Найбільш яскрава ознака альвеоліту – сильний ниючий біль в місці видалення зуба. Знеболювальні якщо й допомагають, то лише на короткий час.

Окрім болю, пацієнтів турбують:

  • неприємний запах з рота;
  • підвищена температура;
  • збільшені лімфовузли;
  • чутливість до гарячого та холодного;
  • підвищене слиновиділення;
  • втрата апетиту.

Ускладнення альвеоліту

Якщо не звернутися до лікаря вчасно, альвеоліт може провокувати серйозні ускладнення: від періоститу до флегмони, одонтогенного гаймориту та навіть сепсису. У деяких випадках, несвоєчасне лікування лунки зуба може викликати остеомієліт — запалення кісткового мозку та кісток.

Тож за наявності болю, який триває довше 3 днів, після видалення зуба, обов’язково повідомте про це свого дантиста. На початкових етапах альвеоліт ефективно лікується.

Стадії альвеоліту

Виділяють 3 стадії альвеоліту зуба:

  1. Серозний альвеоліт – перший етап запального процесу. Може виникати вже на 3 день після видалення зуба. Пацієнт відчуває сильний біль, самопочуття поступово погіршується.
  2. Гнійний альвеоліт – розвивається, якщо на першій стадії пацієнт не отримав належного лікування. Біль посилюється, збільшуються лімфовузли, з’являється сірий наліт на поверхні лунки. Загальне самопочуття пацієнта погіршується.
  3. Гіпертрофічний альвеоліт – пізня стадія захворювання. Характеризується ослабленням симптомів, але при цьому хвороба прогресує. Запалення провокує погіршення кровопостачання, некроз тканин.

Діагностика альвеоліту

Діагностика запалення лунки зуба – це дослідження місця запалення візуально, за необхідності також проводиться рентген. Лікар оцінює ураження та обирає коректні методи лікування залежно від стадії захворювання.

Лікування альвеоліту

Перший та обов’язковий етап лікування — це проведення кюретажу лунки зуба. Стоматолог ретельно промиває її, очищає та дезінфікує за допомогою спеціальних препаратів. Ці процедури необхідні як для лікування серозного, так і для гнійного альвеоліту.

Після кюретажу пацієнту призначають антибіотикотерапію для усунення бактеріальної інфекції. Тривалість лікування залежить від особливостей організму пацієнта, а також стадії захворювання.

Профілактика альвеоліту

Щоб уникнути ускладнень після видалення зуба, дотримуйтеся всіх рекомендацій стоматолога: не вживайте холодну та гарячу їжу в перші дні, ретельно стежте за гігієною ротової порожнини, приймайте всі призначені медикаменти. А за наявності будь-яких незвичних симптомів — одразу повідомте свого дантиста.

Бажаєте проконсультуватися зі стоматологом? Фахівці клініки DentaDerm чекають вас на прийомі. Щоб записатися на консультацію, телефонуйте або залишайте контакти в формі для зворотного зв’язку.

З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.

advantage

Записатись на прийом

    Ім’я
    Телефон
    Email
    Оберіть місто
    Погоджуюсь
    Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності