Головна | Статті | Діастеми та треми: все, що треба знати

Діастеми та треми: все, що треба знати

всі статті
mock-img

Великі проміжки між зубами — це діастеми або треми. Деякі пацієнти звертаються в нашу клініку для того, щоб позбутися від них. Мета — покращення естетики посмішки. А про те, чи варто боротися з великим проміжками між зубами зі стоматологічної точки зору, поговоримо просто зараз.

Діастема і трема: в чому різниця?

Обидва терміни позначають великі міжзубні проміжки. Але між ними є певна різниця.

Діастема — це щербинка або щілина, яка утворюється між верхніми або нижніми передніми зубами. Проте найчастіше — саме між верхніми. Стоматологи рекомендують коригувати діастему, якщо її розмір — понад 1 мм.

Трема — це щілина між будь-якими зубами, крім передніх. Така щербинка може утворитися між зубами як на верхній, так і на нижній щелепі.

Чому виникають великі міжзубні проміжки?

На утворення діастем та трем вливають декілька факторів. Це:

 • Неправильне розташування вуздечки губи — якщо остання фіксується низько, до краю ясна.
 • Втрата зубів — при втраті хоча б одного моляра в щелепі інші зуби починають поступово змінювати своє положення. Утворюючи, тим самим, великі міжзубні проміжки.
 • Спадковість — якщо у когось з батьків була трема або діастема, вона з великою ймовірністю буде в дитини.

Чи треба коригувати діастеми та треми?

Великі міжзубні проміжки — це не хвороба і не дефект. Більше того: деякі голлівудські зірки роблять собі великі міжзубні проміжки у стоматолога, адже вважають, що це додасть їхній посмішці шарму.

Проте на думку стоматологів, у 95% випадків, закривати треми та діастеми — все ж потрібно.

За нормального розвитку щелепи зуби повинні торкатися. Адже це:

 • сприяє правильному розподіленню жувального навантаження;
 • зменшує застрягання їжі між зубами, тому ймовірність захворювання ясен нижче.

Проте якщо міжзубні проміжки — не надто великі, а також не спричиняють вам естетичного дискомфорту, їх можна не коригувати.

Як можна прибрати щілину між зубами?

Є декілька способів, які дозволяють прибрати діастеми та треми. Розглянемо коротко кожен із них.

Лікування діастеми та треми брекетами

Ці ортодонтичні конструкції — найбільш ефективні у питанні корекції зубного ряду. Адже сприяють плавному переміщенню зубів у фізіологічно правильне положення. Брекети безпечні, підходять для пацієнтів будь-якого віку. А ще — представлені величезним різноманіттям конструкцій.

Корекція діастем вінірами

Вініри — це тонкі накладки на зуби, які закривають щілину між зубами. Виготовляються вініри з кераміки, тож можуть мати будь-який відтінок та забезпечують красиву естетику посмішки. Результат ви отримуєте одразу після встановлення.

Комбіноване лікування: вініри + брекети

Іноді саме застосування обох методів дозволяє отримати бажаний результат. Спочатку проводиться лікування брекетами, а потім, після їхнього зняття, встановлюються вініри, які дозволяють покращити естетичність результату.

Турбують великі міжзубні проміжки? Чекаємо вас на консультації в нашій клініці. Ми проведемо ретельну діагностику та оберемо спосіб корекції, який підійде саме вам. Стоматологи клініки DentaDerm знають, як зробити вашу посмішку ідеальною!

З турботою, Стоматологічна клініка DentaDerm.

advantage

Записатись на прийом

  Ім’я
  Телефон
  Email
  Оберіть місто
  Погоджуюсь
  Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних на підставі Політики конфідентційності